Google

Ultralekka i superszybka wyszukiwarka Google Go już dostępna dla wszystkich

Paweł Winiarski
Ultralekka i superszybka wyszukiwarka Google Go już dostępna dla wszystkich
3

Na pewno słyszeliście od odchudzonej, bardzo szybkiej i lekkiej wyszukiwarce Google Go. Dotychczas była dostępna w Indian i Indonezji, ale właśnie pojawiła się w Sklepie Google Play.

Google Go to aplikacja-wyszukiwarka ważąca trochę ponad 7MB. Przeznaczona jest przede wszystkim dla napędzanych Androidem urządzeń z najniższej półki. Takich, którym przez słabą specyfikację trudności sprawia korzystanie z klasycznej, webowej wersji Google. Program zadziała ze sprzętami napędzanmi minimum Androidem Lollipop 5.0.

Myślę jednak, że to dość ciekawa aplikacja, którą powinny również sprawdzić osoby z bardziej wydajnymi smartfonami. Posiada na przykład obsługę Google Lens (Obiektyw Google), czyli systemu, który używa kamery do odczytywania na głos tekstu. Google Go wspiera również wyszukiwanie głosowe, potrafi ponadto czytać na głos strony internetowe. Generalnie seria aplikacji Go (Gmail Go, Gallery Go) to dość ciekawe pomysły przeznaczone dla słabszych urządzeń i myślę, że w dłuższych testach mogą okazać się naprawdę fajną alternatywą dla swoich klasycznych wersji. Jest też i odchudzona wersja systemu operacyjnego Android, czyli Android Go. Albert ostatnio testował ją wraz z budżetowym Xiaomi Redmi Go. Takim naprawdę budżetowym, bo kosztującym 349 złotych, za to działającym stabilnie i tak, jak przeczytacie w podsumowaniu tego testu "jeżeli ma się wyższy budżet, warto wybrać coś lepszego, jednak dla osób, poszukujących taniego i prostego smartfona, Xiaomi Redmi Go wypada naprawdę dobrze"

Aplikację Google Go znajdziecie pod tym linkiem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu