Świat

Google przyśpiesza z indeksowaniem

Grzegorz Marczak
Google przyśpiesza z indeksowaniem
7

Google znacznie przyspieszyło z indeksowaniem wyników wyszukiwania (czyli skrócił się czas od napisanie tekstu do momentu kiedy znajduje on się w wynikach wyszukiwania). Oto przykład na to jak szybko (od teraz?) google może indeksować wpisy jakie pojawiają się w internecie. Na blogu Problog...

Google znacznie przyspieszyło z indeksowaniem wyników wyszukiwania (czyli skrócił się czas od napisanie tekstu do momentu kiedy znajduje on się w wynikach wyszukiwania).

Oto przykład na to jak szybko (od teraz?) google może indeksować wpisy jakie pojawiają się w internecie. Na blogu Probloger.net pojawił się wpis na temat WidgetBucks, czytelnicy bloga donieśli autorowi, że jego wpis jest już widoczny w wynikach wyszukiwania. Od momentu napisania informacji do momentu pojawienia się jej w google minęło uwaga - 23 minuty!Autor Problogera przypuszcza, że tak duża zmiana jeśli chodzi o czas indeksowania wpisów bierze sie z faktu, że google wykorzystuje w wynikach wyszukiwania rezultaty z Google Blog Search (czyli wyszukiwarki wpisów na blogach).

Niezależnie od tego w jaki sposób google aż tak potrafi przyspieszyć indeksowanie treści w internecie - jest to kolejna bariera dla potencjalnych konkurentów którzy chcieliby zagrozić pozycji lidera.

Polecam przetestować na własnym blogu jak szybko zostanie zindeksowany wasz wpis - moje notki pojawiły się w wynikach wyszukiwania po 30 minutach do godziny czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu