Chrome

Google Now na ekranie nowej karty w Chrome 54 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Now na ekranie nowej karty w Chrome 54 [prasówka]
8

Google znów eksperymentuje z ekranem nowej karty. Tym razem dodano tutaj sugerowane strony z Google Now.

Chrome 54 z Google Now

Nowość pojawiła się póki co jedynie w mobilnej wersji przeglądarki w kanale Dev, ale posiadacze wydań beta mogą ją aktywować za pomocą ukrytego menu chrome://flags. Po dokonaniu tego na ekranie nowej karty zobaczymy ostatnie zakładki, a także sugerowane przez Google Now strony, które chcielibyśmy obejrzeć. Nie wiadomo, czy dokładnie w takiej formie rozwiązanie to trafi do stabilnego wydania Chrome. Na ekranie zrobił się bowiem mały bałagan i zniknął ceniony wcześniej minimalizm. W każdym razie polecałbym się nie przyzwyczajać, bo Google eksperymentuje z tym elementem stosunkowo często.

Wiedźmin 3 z Nvidia Ansel

O technologii Nvidia Ansel pisaliśmy już jakiś czas temu na łamach AW. Teraz rozwiązanie to trafia do trzeciego Wiedźmina. Twórcy zaimplementowali technologię w pełni, co pozwala graczom posiadającym karty graficzne GeForce na wykonywanie zaawansowanych zrzutów graficznych, zmianę perspektywy, nakładanie filtrów, a nawet generowanie panoram sferycznych (w 360 stopniach). Zdecydowanie warto sprawdzić. Musicie w tym celu posiadać najnowsze sterowniki Nvidii oraz Wiedźmina w wersji 1.24. W trakcie gry wciskacie ALT + F2 i dzieje się magia.

Google Duo otrzyma rozmowy głosowe

Komunikator Google Duo od jakiegoś czasu jest dostępny w sklepie Play. Rozmowy wideo nie będą jednak jego jedyną funkcją. Twórcy pracują również nad wdrożeniem funkcji rozmów głosowych. Ma ona zadebiutować wkrótce. Aplikacja jest sparowana z naszym numerem telefonu, a więc zaimplementowanie tutaj rozmów głosowych miałoby pewien sens. Szczególnie, ze program jest do bólu prosty i intuicyjny - idealny dla osób starszych, które np. mają problem z ogarnięciem Skype'a.

Zenwatch 3 na IFA

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne targi IFA będą miejscem debiutu nowych smartwatchy. Poza Gearem S3 od Samsunga debiut ma tutaj zaliczyć również ZenWatch 3. ASUS póki co nie ujawnił zbyt wiele. Z przecieków przedpremierowych wiemy, że urządzenie zostanie wyposażone w okrągły wyświetlacz. Najprawdopodobniej będzie je też napędzał Android Wear. Konferencję zaplanowano na 31 sierpnia br.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu