Google

Koniec jest bliski. Społecznościówka Google Plus do odstrzału

Jakub Szczęsny
Koniec jest bliski. Społecznościówka Google Plus do odstrzału
33

Google Plus (Google+) miał być nawet czymś więcej jak Facebook - wyszło jednak jak zwykle. Nie udało się powtórzyć sukcesu swojego konkurenta i całkiem nieoczekiwanie to YouTube stał się najważniejszą społecznościówką w portfolio giganta. Projekt pozostał absolutnie niszowym miejscem wymiany treści i nigdy nie zyskał ogromnej popularności.

AndroidPolice znalazło dowody na to, że Google szykuje się do wygaszenia projektu. Jak wynika z informacji przekazanych przez francuski oddział giganta, ten zamyka swoje konto w Google Plus z powodu niskiego zainteresowania. Niewykluczone, że to początek bardziej zorganizowanej akcji, która ostatecznie zakończy się zamknięciem całej usługi.

Z pewnością nie stanie się to dzisiaj, ani na pewno nie jutro: można jednak oczekiwać, że w ciągu najbliższych miesięcy będziemy obserwować kolejne sygnały świadczące o tym, że Google Plus nie ma przed sobą żadnej przyszłości, również w kontekście planów giganta. Tym bardziej, że samo utrzymanie nierentownego serwisu społecznościowego to spory problem, który warto rozwiązać.

Rynek mediów społecznościowych nie przyjął dobrze Google Plus

Nic dziwnego - Facebook zagarnął niemal cały torcik rynku oferując użytkownikom to, czego konkurencja nigdy im nie dawała. Skopiowanie tego pomysłu, dodanie do niego "kręgów" oraz kilku pomniejszych funkcji nie zaowocowało niczym dobrym i zakończyło się fiaskiem. Google Plus w tym momencie wygląda jak pustkowie, na którym nie dzieje się absolutnie nic ciekawego. Raz na jakiś czas co bardziej zatwardziali użytkownicy umieszczają tam jakieś treści, ale tak ogromnego wyboru jak na Facebooku tam nie uświadczymy. Tym samym - nie ma większego sensu angażować się w ten serwis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu