Android

Google Play sprawdzi Twojego Gmaila, żeby lepiej rekomendować aplikacje... [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Play sprawdzi Twojego Gmaila, żeby lepiej rekomendować aplikacje... [prasówka]
8

Kolejny bastion prywatności pada? A może po prostu Google lepiej wykorzystuje powiązania między swoimi usługami? Nowa wersja Google Play wykorzysta dane z Gmaila, by serwować nam lepsze rekomendacje.

Lepsze rekomendacje w Google Play

Zmiany wprowadzono w wersji sklepu oznaczonej numerkiem 6.2.10. Aplikacja od teraz ma lepiej i bardziej skutecznie serwować nam rekomendacje dotyczące nowych aplikacji. Wszystko to dzięki interakcji z Gmailem. Nie chodzi jednak o skanowanie wszystkich maili, a jedynie tych, które dotyczą podróży lub tras. W rezultacie, planując wyjazd do np. Holandii sklep podsunie nam aplikacje z informacjami na temat kraju, z nauką języka lub przewodniki turystyczne. Na szczęście opcję tę można dezaktywować - wystarczy przejść do ustawień aplikacji i odhaczyć odpowiednią opcję. Nowa wersja sklepu powinna lada moment zainstalować się automatycznie. Jeżeli nie chcecie czekać, znajdziecie ją na APK Mirror.

Niezwykły mural XCOM 2 w Warszawie

Od zeszłego czwartku podróżni korzystający z dworca Warszawa Śródmieście mogą zobaczyć niezwykły mural przedstawiający grafikę okładkową gry XCOM2. Jego autorem jest Good Looking Studio, największa w Europie firma zajmująca się ręcznym malowanie reklam. Zachęcam do obejrzenia powyższego materiału wideo, który pokazuje, w jaki sposób Mural powstawał. Niesamowita sprawa.

Google Keep też nowy

Trudno w to uwierzyć, ze Google Keep dotąd nie posiadał zcentralizowanego panelu ustawień dotyczącego list oraz przypomnień. Teraz ulega to zmianie. Google wprowadza aktualizację na mobile oraz w wersji webowej (aplikacja dla Chrome, jak zauważyłem jeszcze się jej nie doczekała). Jeżeli macie szczęście, po uruchomieniu notatnika zobaczycie takie właśnie niebieskie okienko z taką właśnie informacją. Wersję na Androida tradycyjnie znajdziecie w postaci pliku APK w sieci.

Androidowe API do kontaktów (też nowe...)

Google udostępnia deweloperom "People API". Dotąd w celu uzyskania informacji o kontaktach aplikacje musiały wykonać szereg odwołań do Google+ i usługi Kontaktów. Mieliśmy zatem dwa interfejsy programowania do tego samego celu. Teraz technologia ta zyskuje większą autonomiczność, a przede wszystkim staje się prostsza w implementacji i bardziej ujednolicona. Szczegóły znajdziecie na blogu Google'a.

HTC One M10

Evan Blass, popularny Evleaks udostępnia kolejne informacje na temat nowego smartfona HTC. Urządzenie miałoby zostać zaprezentowane 11 kwietnia, a sprzedaż wystartować miesiąc później - 9 maja. Szczegółów nie znamy. Wiadomo natomiast, że smartfon będzie nosił nazwę inną niż "One M10". Evleaks sugeruje użycie prostszego "HTC One". Ile w tym wszystkim prawdy? To się okaże za kilka miesięcy. Kilka dni temu w prasówce Blass pokazywał zdjęcie nowego flagowca tajwańskiej firmy. Jeżeli jest ono prawdziwe, telefon będzie łudząco podobny do pokazanego ubiegłej jesieni modelu One A9.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu