Android

Nadchodzi TWRP 3.0. Ulubione narzędzie power-userów Androida ewoluuje [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
6

Jeżeli ze swojego smartfona korzystacie tak, jak przewidział to producent, nazwa TWRP nic Wam nie powie. Jeżeli jednak modyfikujecie, flashujecie, rootujecie i robicie inne dziwne rzeczy, ucieszy Was nadchodząca aktualizacja

TWRP 3.0

TWRP (Team Win Recovery Project) to obecnie najpopularniejsze i najlepiej wspierane alternatywne Recovery dla smartfonów i tabletów z Androidem. Z jego poziomu możemy flashować nowe paczki z ROM-ami, dokonywać diagnostyki, tworzyć i przywracać kopie zapasowe i wiele innych. To podstawowe narzędzie każdego power-usera Androida. Wersja 3.0 to szereg nowości. Przede wszystkim twórcy zapowiadają nowy, zupełnie odświeżony interfejs. Pojawi się też pełnokrwisty emulator terminala. Całość lepiej przystosowano do współpracy z Androidem Marshmallow, a przy tym zaimplementowano tonę poprawek i ulepszeń. Aktualizacja jest już gotowa i lada moment będzie można ją pobierać. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Titanfall 2

Pojawiły się pierwsze informacje na temat Titanfalla 2. Pierwsza odsłona tego nietuzinkowego shootera z mechami w roli głównej nie była powalającym sukcesem (choć EA zawsze twierdziło, że wyniki sprzedaży były zadowalające). Gra wyszła tylko na Xboksa One i pecety i niedługo po swojej premierze została udostępniona w ramach EA Access bezpłatnie posiadaczom konsol Microsoftu. Jej druga część ma być wyposażona w tryb fabularny dla pojedynczego gracza, czego zabrakło w jedynce. Niewykluczone jest również równoległe wypuszczenie serialu. I to świetna wiadomość, bo Titanfall ma bardzo złożony i rozbudowany setting, w którym aż chce się opowiadać i przeżywać historie. Teraz gracze w końcu będą mieli taką okazję.

5 mld użytkowników Facebooka

Facebook ma obecnie niespełna 1,6 mld użytkowników. To Zuckerbergowi nie wystarcza. Wśród planów założyciela największej społecznościowej platformy na świecie jest zgromadzenie 5 mld użytkowników w ciągu najbliższych 14 lat. Tym sposobem do 2030 roku Facebook stałby się hegemonem i zarazem miejscem, gdzie spotyka się większość ziemskiej populacji (do 2030 roku na świecie ma żyć 8,5 mld ludzi). Przerażająca wizja?

HTC One M10

Evan Blass, popularny Evleaks podzielił się zdjęciem nowego HTC One M10. Wygląda na to, że HTC nie wyciąga wniosków, bo znów zaoferuje nam odgrzewanego kotleta - smartfona wizualnie niemal niczym nie różniącego się od modelu A9. To oczywiście tylko przecieki i nieoficjalne pogłoski, więc warto patrzeć na nie przez palce. Trzeba jednak dodać, że wyniki finansowe tajwańskiego producenta są tragiczne i jeżeli kolejny rok z rzędu wprowadzi on na rynek sprzęt pozbawiony innowacji, może mieć spore kłopoty. Inne przecieki sugerują, że One M10 ma być wyposażony w Snapdragona 820, 4GB RAM-u oraz 5,1-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2560 px.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidMobileSmartfony