Android

Adblock Fast blokujący reklamy w Samsungach wraca do sklepu Google Play

Tomasz Popielarczyk
11

W ubiegłym tygodniu pisałem o usunięciu Adblocka Fast ze sklepu Google Play. Teraz aplikacja wraca do żywych. Nie będzie wojny z Samsungiem.

Adblock Fast to pierwsza aplikacja wykorzystująca nowe API w natywnej przeglądarce internetowej wbudowanej w smartfony Samsunga. Mówiąc wprost - to proste rozwiązanie do blokowania reklam, wykorzystujące otwarte narzędzia programistyczne opracowane bezpośrednio przez producenta. To wywołało sprzeciw ze strony Google'a, który zablokował aplikację w sklepie Play. Oficjalnym powodem miał być nieautoryzowana interakcja z innymi aplikacjami i wpływ na wyświetlane przez nie treści.

Sprawę oczywiście nagłośniły media. Trudno powiedzieć jaki wpływ miało to na dzisiejszy rezultat. Aplikacja wróciła bowiem do sklepu Google Play. Zainstalować mogą ją posiadacze urządzeń Samsunga wyposażone w przeglądarkę w wersji 4.0 lub nowszej, a także Androida 4.0 Ice Cream Sandwich lub nowszego.

Warto dodać, że nie jest to jedyne rozwiązanie do blokowania reklam na Samsungach. W sklepie pojawił się też oryginalny Adblock Plus wykorzystujący nowe API.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidMobileadblockSamsung