Google

Podsumowanie roku Google Play. Najlepsze (i najpopularniejsze) treści w cyfrowym sklepiku

Kamil Świtalski
Podsumowanie roku Google Play. Najlepsze (i najpopularniejsze) treści w cyfrowym sklepiku
0

Czas podsumowań trwa w najlepsze — dzisiaj listę najlepszych pozycji serwuje nam... Google Play!

Google Play jest sklepem, którego od ideału dzieli... więcej niż można by się tego było spodziewać. Cyfrowy market, choć wypełniony (a może nawet przepełniony?) treściami to przede wszystkim bałagan i jeden wielki misz-masz. Wyłowienie tam perełek w postaci naprawdę dobrych i nieznanych produktów jest trudne, a każdy kto przedzierał się przez kategorie z aplikacjami doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Ale faktem jest, że Google powoli, stopniowo, wprowadza zmiany które mają cały ten proces ułatwić — może za kilka lat sprawy się poprawią. A póki co — podsumowanie roku i najlepsze 2019 przez pryzmat Google Play! Zacznijmy zatem od wyboru użytkowników, którzy głosowali na swoje ulubione gry, aplikacje, filmy oraz książki dostępne na platformie. Efekt?

Wybór użytkowników — najlepsze w Google Play 2019:

Wybór redakcji: najlepsza gra i aplikacja na Androida 2019

Ale poza wyborem użytkowników, jest także wybór redakcji odpowiedzialnej za obsługę sklepu Google Play — i oni także wybrali najlepsze (ich zdaniem) gry i aplikacje mobilne. Pierwszy z wyborów pokrywa się z użytkownikami — najlepszą grą 2019 dostępną na platformie okrzyknięto Call of Duty: Mobile — co, nie ukrywam, jest dla mnie sporym zaskoczeniem. W kwestii najlepszych aplikacji, ulubieńcem jest Ablo, czyli platforma za pośrednictwem której możemy poznawać ludzi z całego świata, poznawać obce kultury i to... bez znajomości lokalnego języka!

Najpopularniejsze filmy, seriale, ebooki i audiobooki 2019 w Google Play

Poza grami i aplikacjami, podsumowanie najlepszych w Google Play uwzględnia także najlepiej sprzedające treści z każdej kategorii. Patrząc na poniższe listy — szczególnego zaskoczenia... brak. Na szczycie znalazły się tytuły, których specjalnie przedstawiać raczej nikomu nie potrzeba.

Najlepiej sprzedające się filmy 2019:

Najlepiej sprzedające się seriale w 2019:

Najlepiej sprzedające się ebooki 2019:

Najlepiej sprzedające się audiobooki 2019:

Źródło: blog google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu