Google

Szykujcie się na możliwość przesyłania plików z Facebooka na Zdjęcia Google

Weronika Makuch
Szykujcie się na możliwość przesyłania plików z Facebooka na Zdjęcia Google
2

Eksportowanie mediów z Facebooka na inne platformy może okazać się dla niektórych bardzo wygodne.

Użytkownicy Facebooka już niedługo dostaną możliwość większej kontroli nad własnymi plikami. To wszystko dzięki narzędziu, które pozwoli zbiorczo eksportować swoje media, bez konieczności zapisywania i przesyłania każdej rzeczy osobno. Brzmi to bardzo dobrze, prawda? Jeśli tylko odczuwamy potrzebę zgromadzenia naszych dóbr z Facebooka na innym medium, aby mieć podwójną pamiątkę lub nowe możliwości dostępu - świetnie. To opcja właśnie dla takich osób.

Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z

Media z Facebooka będzie można przesłać na Zdjęcia Google

Nowe narzędzie pozwoli przesyłać swoje zdjęcia i filmy z Facebooka do innego serwisu, począwszy od Zdjęć Google. Jest to częścią projektu transferu danych (The Data Transfer Project - DTP), który stworzyli i zawarli między sobą m.in. Google, Microsoft, Facebook i Twitter. Ma on na celu ułatwienie przesyłania informacji między usługami, czyli usprawnienie funkcjonalności dla zwykłych użytkowników.

Czy Zdjęcia Google mnie kiedykolwiek zawiodą? Dziś zachwyciły nową, niezwykle przydatną funkcją!

Wszystko zacznie się w Irlandii już w pierwszej połowie 2020 roku. Dopiero po tamtejszych testach, dostęp do usługi zyska reszta świata. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać. Usługa sprawia wrażenie całkiem nieźle pomyślanej i przydatnej. Powinna spodobać się szczególnie osobom, które nie mają we krwi odruchu tworzenia automatycznej kopii zapasowej zdjęć ze swoich telefonów, przez co Google nie miało do tej pory szans wykonać wielu rzeczy za nich.

Facebook chce więcej Twoich danych. I nawet Ci za nie zapłaci

Projekt transferu danych ma na celu stworzenie nowych narzędzi, które umożliwią ludziom swobodne przenoszenie informacji przez internet. Wizja elastycznego i łatwiejszego ekosystem przenoszenia danych brzmi wyjątkowo interesująco. Grupa twórców jest otwarta na dialog zarówno z programistami, jak i użytkownikami. Zaangażowanie w projekt gigantów pokroju Google, Microsoftu, Facebooka i Twittera obiecuje nie lada efekty. W teorii efektem ich działań ma być niezwykłe ułatwienie przesyłania plików na przeróżne aplikacje. Koniec z masowym klikaniem, pobieraniem i wrzucaniem na nowo. Ostatecznie nie skończy się tylko na zdjęciach i plikach wideo. Tak samo łatwo ma być z e-mailem, kontaktami, kalendarzami czy zadaniami. Wszystko ma śmigać wszędzie z pomocą jednego kliknięcia, no żyć, nie umierać! Zobaczymy w praktyce, czy faktycznie będzie działało to jak marzenie. I czy przypadkiem my, użytkownicy, nie będziemy musieli zapłacić za to jakiejś niechcianej ceny. Niekoniecznie pieniężnej.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu