Mobile

Premiera roku w Polsce! Google Pixel 2 XL i Pixel 2 dostępne, tylko czy nie za późno?

Albert Lewandowski
56

W przypadku urządzeń prosto od Google, nasz rynek wydaje się być zawsze poszkodowany i niewiele znaczący dla firmy z Mountain View. W końcu ich inteligentne głośniki, laptopy z Chrome OS czy telefony nie są u nas oficjalnie dostępne. Na szczęście teraz będzie dostępny w sprzedaży ich flagowy smartfon. Otóż nabyć będzie można Google Pixel 2 XL w sklepie x-kom. Czy jest to jednak nadal propozycja godna rozważenia?

Smartfon roku 2017

Zdaniem wielu to właśnie Google Pixel 2 XL był najlepszym modelem zeszłego roku i stawia się go na równi z Samsungiem Galaxy Note 8, iPhone’m X czy Huawei Mate 10 Pro. Jeżeli chodzi o specyfikację, otrzymujemy obraz świetnej konstrukcji. Wydajny, ośmiordzeniowy Snapdragon 835 z 4 GB RAM umożliwia błyskawiczną pracę, a dzięki 64 GB pamięci wbudowanej nie powinniśmy narzekać na braki wolnej przestrzeni. Co więcej, model stworzony we współpracy z LG został wyposażony w 6-calowy ekran POLED o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. Naturalnie, zgodnie z modą, charakteryzuje się proporcjami 18:9 i zajmuje 76% przedniego panelu.

W dodatku w wielu rankingach fotograficznych, to właśnie Google Pixel 2 XL zdobywał pierwsze miejsce. Mimo że ma pojedynczy aparat 12,2 Mpix z przysłoną f/1.8, jest w stanie robić znakomitej jakości zdjęcia oraz filmy, a oprogramowanie producenta czyni go świetnym w każdych warunkach oświetleniowych. Nieźle prezentuje się nawet akumulator o pojemności 3520 mAh. Dodając do tego odporność na wodę i pył oraz aktywne krawędzie wyświetlacza, mamy naprawdę udany model.

Wreszcie w Polsce

Niestety dotychczas kupno Pixeli wiązało się z koniecznością sprowadzania ich z zagranicy. Na szczęście teraz będą dostępne w Polsce, a za ich import odpowiada sam sklep x-kom. W kwestii serwisu, x-kom będzie wysyłał wszystkie urządzenia zgłoszone na ewentualnej gwarancji do autoryzowanego serwisu w Europie. Na początek będzie można kupić dwa warianty kolorystyczne Google Pixel 2 XL 64 GB: biały i czarny.

Na koniec cena. Kwota 4399 złotych wydaje się być spora, szczególnie że wkrótce mają zadebiutować flagowce z 2018 roku, jednak moim zdaniem Google Pixel 2 XL to nadal świetny smartfon. Cóż, Amerykanie celują w segment premium.

Czy jesteście teraz zainteresowani kupnem Pixela?

AKTUALIZACJA

Teraz na identycznych zasadach pojawił się w ofercie sklepu x-kom Google Pixel 2. Jest on dostępny w wersji 64 GB oraz w trzech wariantach kolorystycznych: białym, niebieskim i czarnym. Niestety, jego cena nie wygląda zbyt atrakcyjnie - 3599 złotych wydaje się być nieco wygórowaną kwotą.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile