Google

Decydujący przeciek - oto smartfony Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Konrad Kozłowski
Decydujący przeciek - oto smartfony Google Pixel 2 i Pixel 2 XL
36

Byłem pewien. Byłem pewien, że Google uda się uniknąć blamażu, jakim były przecieki przed premierą iPhone'a, o którym wiedzieliśmy wszystko. Momentem przełomowym jest zawsze chwila, gdy poznajemy wygląd nadchodzącej nowości. No i stało się - oto Google Pixel i Pixel XL. 

Zaledwie dzień dzieli nas od premiery nowych smartfonów Google Pixel 2 i Pixel 2 XL, dlatego byłem przekonany, że Googlerzy ustrzegą się tak koszmarnej wpadki. Nawet, gdy sieć jest pełna informacji o nowych urządzeniach i znana jest nawet pełna specyfikacja, to dopóki nie ujrzymy samego telefonu, to wciąż istnieje ten przyjemny element zaskoczenia, którego wyczekujemy podczas konferencji.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Niestety, w 24 godziny przed prezentacją poznaliśmy wygląd nowych smartfonów Pixel. Zgodnie z niektórymi doniesieniami, smartfony przygotowane przez HTC  i LG będą nawiązywać do stylistyki pierwszych modeli, ale tym razem Pixel 2 XL (grafika poniżej) będzie posiadać ekran QHD+ o proporcji boków 18:9  i znacznie mniejsze ramki nad i pod ekranem. Pixel 2 (grafika główna) będzie natomiast oferować 5-calowy ekran 1080p. O tym, co znajdzie się wewnątrz obydwu modeli Google Pixel 2 pisaliśmy wcześniej, ale wspomnę tylko, że spodziewamy się Snapdragona 835 - tego samego, który znalazł się w LG V30. Pozostałe podzespoły będą współdzielić: 4 GB RAM-u, 64 lub 128 GB wbudowanej pamięci, tylne kamry 12 mpx i głośniki stereo.

Przecieki nie oszczędziły cen nowych telefonów Google - za Pixel 2 zapłacimy prawdopodobnie 649 i 749 dolarów (w zależności od ilości wbudowanej pamięci), a za Pixel 2 XL aż 849 i 949 dolarów. Pierwszy z nich ma trafić do sprzedaży 19 października, zaś drugi dopiero 15 listopada. Ceny ponownie wskazują, z kim Google zamierza rywalizować o klienta - nowe Pixele są przede wszystkim konkurentami najnowszych iPhone'ów oraz Samsungów Galaxy S8 i Note 8. Takie ceny przełożą się na bardzo wysokie kwoty w polskich złotówkach - coś, co do tej pory zniechęcało mnie do zamówienia któregokolwiek z Pixeli.

Kiedy premiera nowych Pixeli?

Konferencja Google odbędzie się jutro, w środę 4 października o godzinie 18:00 polskiego czasu. Oprócz smartfonów Pixel 2 i Pixel 2 XL Spodziewamy się debiutu co najmniej dwóch różnych głośników Google Home, nowej wersji Chromebooka (Pixel?) oraz zestawu VR.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu