Google

Nadchodzi Gmail w Material Design i z nowymi funkcjami

Konrad Kozłowski
Nadchodzi Gmail w Material Design i z nowymi funkcjami
14

Nie tylko odświeżony Kalendarz, ale i nowy Gmail nadchodzi wielkimi krokami. Do pierwszych zmian ma dojść w IV kwartale tego roku i z tego co widać, to jest na co czekać!

Kalendarz Google w Material Design prezentuje się znakomicie. Przecieki pozwoliły nam zobaczyć nowy interfejs kalendarza jeszcze przed premierą i nie inaczej jest w przypadku Gmaila. Android Police zwraca uwagę na kolejne informacje z prezentacji omawiającej przyszłość produktów G Suite, a tam nie zabrakło szczegółów o nowościach dotyczących Gmaila.

Gmail w Material Design i z nowymi funkcjami

Wśród nich, oprócz zmainy wyglądu, pojawiają się inteligentne odpowiedzi oraz inteligentne grupowanie, a także funkcję odkładania wiadomości na później. W tej ostatniej znajdziemy kilka domyślnych schematów: później dzisiejszego dnia, w ten weekend, w przyszłym tygodniu, kiedyś oraz możliwość wprowoadzenia dowolnej godziny i daty. Doskonale znamy tę funkcję z Inboxa. Jeśli chodzi o dwie funkcje wymienione jako pierwsze, to one również zdążyły już zadebiutować w Inbox.

W nowym interfejsie Gmaila nie sposób nie dostrzec pozbycia się szarego koloru oraz bardziej kolorowego panelu bocznego. Zniknęły zwracające na siebie uwagę przyciski na górnej belce, a część z nich zastąpiono pojedynczymi ikonami. Czyżby kategorie (tematyczne zakładki) miały zostać kompletnie usunięte? Mam nadzieję, że nie - to dzięki nim moja skrzynka odbiorcza wciąż jest (w miarę) czytelna. W nowej odsłonie Gmail z pewnością będzie bardzo przyjemny dla oka.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu