Google

Google Photos ma już 100 mln aktywnych użytkowników! [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Photos ma już 100 mln aktywnych użytkowników! [prasówka]
14

Google pochwalił się fantastycznym wynikiem usługi Photos. Od momentu odseparowania jej od serwisu społecznościowego Google+ zgromadziła ona 100 mln aktywnych użytkowników. Google Photos ze 100 mln https://youtu.be/GCZ151mWB40 Google Photos działa jako samodzielna usługa od maja bieżącego roku....

Google pochwalił się fantastycznym wynikiem usługi Photos. Od momentu odseparowania jej od serwisu społecznościowego Google+ zgromadziła ona 100 mln aktywnych użytkowników.

Google Photos ze 100 mln

Google Photos działa jako samodzielna usługa od maja bieżącego roku. Dziś Google pochwalił się, że ma już 100 mln aktywnych użytkowników. To bardzo dobry wynik, który dowodzi, że podzielenie serwisów było trafioną decyzją. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca użytkownicy przesłali na Google Photos 50 mln fotografii, co robi spore wrażenie. Usługa jest stale udoskonalana i rozbudowywana o nowe funkcje. Na jej sukces może się też składać silna integracja z Androidem oraz m.in. to, że jest domyślą aplikacją galerii w smartfonach Nexus. Sam korzystam z Google Photos i jestem bardzo zadowolony, więc nie dziwię się tak dużej popularności.

Chrome z funkcją wyciszania pojedynczych kart

Google zaimplementował w Chrome niewielką ale przydatną funkcję. Od teraz możemy wyciszać w przeglądarce pojedyncze karty. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać pozycję "Wycisz kartę". Nie jest to absolutna nowość, bo podobne rozwiązanie jest implementowane również w Firefoksie 42. Od dłuższego czasu mogą z niego też korzystać użytkownicy Safari. Jeżeli zatem dotąd mieliście problemy z grającymi w tle kartami, teraz będzie można je łatwo rozwiązać.

MIUI 7 stabilne od 27 października

Znajdujący się w stadium beta od miesiąca system operacyjny MIUI 7 trafi do użytkowników już 27 października. Aktualizacja OTA zostanie udostępniona posiadaczom nowszych smartfonów Xiaomi (Mi 4i, Mi 3, Redmi 2, Redmi Note Pro i Redmi 1S), przy czym, co dziwne, nie musi ona wcale oznaczać podniesienia numerka Androida. Na części smartfonów MIUI 7 będzie działać na KitKacie, a na innych na Lollipopie. Liczba nowości jest duża. Wśród nich znajduje się m.in. podniesienie żywotności baterii o 10 proc., a także przyśpieszenie działania systemu o 30 proc. Dodano też tryb dziecięcy, funkcje rozpoznawania twarzy w galerii. MIUI 7 zainstalują również osoby instalujące tę modyfikację ręcznie na innych urządzeniach - obraz systemu pojawi się na serwerach Xiaomi.

Dziury w szyfrowaniu dysków WD

Jeżeli wydawało się Wam, że automatyczne szyfrowanie danych na dyskach WD gwarantuje ich pełne bezpieczeństwo, mamy złe wieści. Wykryto szereg luk w tym mechanizmie. Tym samym fizyczny dostęp do dysków MyPassport czy sieciowych NAS-ów MyBook pozwala w relatywnie prosty sposób na obejście zabezpieczeń. Problem szerzej opisano w raporcie na ten temat. WD póki co nie odniosło się do tej sprawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglezdjęciaGoogle+ Photos