Google

Ruszyły testy beta aplikacji Google dla Androida. Każdy może dołączyć [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ruszyły testy beta aplikacji Google dla Androida. Każdy może dołączyć [prasówka]
9

Google dotąd niechętnie dzielił się testowymi wersjami swoich mobilnych aplikacji, mimo, że w Google Play istniały użyteczne i funkcjonalne mechanizmy sprzyjające organizowaniu betatestów. W końcu uruchomiono specjalny program, w ramach którego możemy sprawdzić przedpremierowo aplikację wyszukiwarki...

Google dotąd niechętnie dzielił się testowymi wersjami swoich mobilnych aplikacji, mimo, że w Google Play istniały użyteczne i funkcjonalne mechanizmy sprzyjające organizowaniu betatestów. W końcu uruchomiono specjalny program, w ramach którego możemy sprawdzić przedpremierowo aplikację wyszukiwarki i asystenta Google Now.

Aplikacja Google w wersji beta

Dołączając do programu betatestów, zgadzamy się na instalowanie testowych wersji aplikacji. Na dobry początek otrzymamy wydanie oznaczone numerkiem 5.4, w którym nie zaimplementowano widocznych nowości (poza tym wydanie to już od jakiegoś czasu krąży od sieci). Co ciekawe, programowi nie towarzyszy społeczność na Google+. Wystarczy zatem jedynie zapisać się na specjalnej stronie i czekać na aktualizację. Z czasem pewnie pojawią się kolejne wydania i większe zmiany.

Nowe Google Maps

Pojawiła się nowa wersja Google Maps. Tutaj, w odróżnieniu od wyszukiwarki, zmiany są dostrzegalne. Przede wszystkim możemy teraz wyszukiwać miejsca (restauracje, stacje paliw, kawiarnie, sklepy) znajdujące się w pobliżu wyznaczonej trasy. Po wybraniu któregoś z nich, możemy szybko zmodyfikować plan podróży w odpowiedni sposób. Na tym nie koniec, bo teraz Google Maps pokazuje również ceny paliw na wybranych stacjach. Przy czym, jak łatwo się domyślić, nie uświadczymy tego w polskiej wersji aplikacji (a przynajmniej ja nie znalazłem). Aktualizacja pojawi się niebawem, a póki co możecie ją pobrać ręcznie z APK Mirror.

Apple Music ma 6,5 mln płacących użytkowników

Tim Cook pochwalił się najnowszymi wynikami Apple Music. Usługa zgromadziła już 6,5 mln płacących użytkowników. Dla porównania najpopularniejszy tego typu serwis w USA - Pandora - ma 3 mln subskrybentów premium. Natomiast najpopularniejsza usługa streamingu muzyki na świecie, Spotify - 20 mln. Dynamika wzrostu Apple Music jest duża. A dodajmy do tego 8,5 mln osób, które aktualnie korzystają z serwisu w ramach 90-wersji próbnej.

Nowy Chromebook HP

HP zaprezentowało nowego Chromebooka z ekranem 14" o rozdzielczości 1366 x 768 px (ale jest też wersja Full HD). Sprzęt napędza procesor Celeron N2840 z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Komputer jest odświeżoną wersją poprzedniego modelu napędzanego chipem Nvidii. Premierę zaplanowano na 8 listopada. Model HD wyceniono na 250 dol., a FHD na 280 dol. Planowane są dwie wersje kolorystyczne: srebrna i niebieska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu