Android

Google Now Launcher sprawi, że każdy Android będzie wyglądał niczym Lollipop [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Now Launcher sprawi, że każdy Android będzie wyglądał niczym Lollipop [prasówka]
25

Jeżeli pogodziliście się już z tym, że Android 5.0 nigdy nie trafi na Waszego smartfona, jest szansa by chociaż trochę to sobie zrekompensować. Najnowsza wersja aplikacji Google Now Launcher może przekształcić każdy pulpit w ten z Lollipopa. Nowy Google Now Launcher No może nie każdy, bo wymog...

Jeżeli pogodziliście się już z tym, że Android 5.0 nigdy nie trafi na Waszego smartfona, jest szansa by chociaż trochę to sobie zrekompensować. Najnowsza wersja aplikacji Google Now Launcher może przekształcić każdy pulpit w ten z Lollipopa.

Nowy Google Now Launcher

No może nie każdy, bo wymogiem jest posiadanie urządzenia z przynajmniej Androidem 4.1. Ten jednak jest już na tyle stary, że powinien gościć na zdecydowanej większości urządzeń. Najnowsza wersja Google Now Launchera sprawi, że nasz ekran domowy w końcu zazna nieco interfejsu Material Design. Zmienił się górny pasek wyszukiwarki, który jest teraz całkowicie biały. Odświeżono też animacje, aby były bardziej subtelne i przyjemniejsze dla oka. Najbardziej cieszyć może jednak dostęp do Google Now, które, wzorem smartfonów z Lollipopem, trafiło na pulpit - na lewo od ekranu głównego. Jeżeli jesteście fanami nowego interfejsu Google'a, nie możecie sobie tej aktualizacji odpuścić.

Lutowa aktualizacja Xboksa

Pierwsza w tym roku aktualizacja konsoli Xbox One trafiła do użytkowników programu Preview, a niebawem pewnie również zobaczymy ją na wszystkich konsolach. Nowości jest sporo. Od teraz kafelki na pulpicie mogą być półprzeźroczyste, dzięki czemu użytkownik będzie miał lepszy widok na ustawione przez siebie tło. Pojawiły się również sekcje Game Hub - każda gra posiada własny panel, na którym znajdziemy informacje o naszych osiągnięciach, rankingi i porównania ze znajomymi, listy dostępnych dodatków, a także osób (VIP-ów), które tworzą najwięcej treści związanych z danym tytułem.

Dalej wprowadzane są też aktualizacje do modułu telewizyjnego. OneGuide jest teraz dostępny w Holandii, a Live TV Trending we Francji, Niemczech, Brazylii i Meksyku.. Ponadto wprowadzono funkcję TV Trending w OneGuide pokazującą cieszące się największą popularnością programy. Niestety jest on dostępny jedynie dla użytkowników z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Zwiększono również liczbę obsługiwanych przez Xboksa przystawek telewizyjnych i tunerów, a także wprowadzono funkcję streamingu kanałów telewizyjnych na urządzenia z Androidem i Windowsem posiadające aplikację SmartGlass.

CyanogenMod w Indiach sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Yu Yureka to pierwsze urządzenie powstałe dzięki współpracy hinduskiego Micromax oraz Cyanogen Inc. Na pokładzie smartfona zamiast zwykłego Androida znajdziemy jego modyfikację - CyanogenModa. Do sprzedaży trafił on wczoraj i w ciągu 3 sekund zniknął. Klienci wykupili bowiem cały pierwszy nakład, a więc 10 tys. egzemplarzy. Trudno się dziwić, bo kosztujący zaledwie 145 dolarów sprzęt dysponuje dużym 5,5-calowym ekranem HD, aparatami 13 i 5 Mpix, procesorem Qualcomm Snapdragon 615 z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej, a także modułem łączności LTE. Następna partia ma trafić do sprzedaży w lokalnej wersji sklepu Amazon dopiero 22 stycznia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu