Google

Google nie bierze jeńców - tym razem zabrali się za biznes domenowy

Grzegorz Marczak
Google nie bierze jeńców - tym razem zabrali się za biznes domenowy
35

Google właśnie otworzyło dostęp w US do swojej nowej usługi dające możliwość rejestracji domen, czyli Google Domain (pisaliśmy już o niej wcześniej na Antyweb). Wcześniej usługa ta była dostępna tylko na zaproszenia, teraz jak rozumiem zaczyna być uruchamiana dla użytkowników amerykańskich. Wyglą...

Google właśnie otworzyło dostęp w US do swojej nowej usługi dające możliwość rejestracji domen, czyli Google Domain (pisaliśmy już o niej wcześniej na Antyweb). Wcześniej usługa ta była dostępna tylko na zaproszenia, teraz jak rozumiem zaczyna być uruchamiana dla użytkowników amerykańskich.

Wygląda więc na to, że Google ma zamiar przygarnąć zyski z następnego biznesu online jakim są domeny. W sumie dość racjonalny ruch i zrozumiały. Marka Google cieszy się z pewnością dużym zaufanie użytkowników i naturalne będzie, że właśnie z jej usług skorzysta przeciętny internauta chcąc zacząć swój biznes w internecie.

Google ma też gigantyczny arsenał usług online, do których idealnie pasować będzie możliwość założenia domeny - co jest często pierwszym krokiem, jeśli chodzi o uruchomienie własnego biznesu internetowego.

Kto się powinien bać tej usługi? Praktycznie wszyscy rejestratorzy domen w szczególności natomiast ci, którzy swoje ceny opierają na sztuczkach i tanich promocjach, które potem okazują się wcale nie być promocjami, a pułapkami, w które wpada klient. Polska oczywiście nie jest na liście priorytetów, ale kiedy usługa dojdzie do Europy z pewnością będzie dostępna również u nas.

Co jest w podstawowej ofercie Google? Mamy możliwość rejestracji domeny, stworzenia aż do 100 adresów email w domenie, możliwość przekierowania domeny, tworzenie do 100 sub-domen, narzędzie do zarządzania domeną i jej danymi (A, AAAA, CNAME, MX, NS, PTR, SPF, SRV, TXT) oraz integracja z popularnymi narzędziami do budowy stron www.

Oczywiście w przyszłości możemy spodziewać się, że Google Domain będzie ściśle zintegrowany z całym ekosystemem online jaki oferuje Google. Wtedy usługa ta z pewnością będzie mordercza dla konkurencji.

Ps. Biedne Go Daddy, który planuje właśnie IPO, a tutaj Google im taki news zafundowało - współczuję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu