Google

Google Meet wkrótce także w Gmailu na smartfonach

Kamil Świtalski
Google Meet wkrótce także w Gmailu na smartfonach
1

Google coraz mocniej promuje swój komunikator. Wkrótce Google Meet doczeka się także dedykowanej zakładki na iOS i Androidzie!

Ostatnie tygodnie to bardzo mocna promocja komunikatora Google. Od kiedy Google Meet dostępny jest za darmo platforma odnotowuje ogromny skok zainteresowania: 50 milionów pobrań aplikacji to jednak dopiero rozgrzewka. Technologiczny gigant pakuje Meet gdzie tylko się da — nie dalej niż miesiąc temu sieciowy Gmail doczekał się wbudowanego komunikatora w swoim interfejsie, a teraz firma idzie o krok dalej i... zaserwuje dedykowaną Google Meet zakładkę w apce do obsługi poczty także na iOS i Androidzie!

Google Meet wkrótce także w mobilnych aplikacjach Gmail

Google idzie za ciosem i gdzie tylko może, tam wrzuca Google Meet. W czasach pracy zdalnej, w czasach kiedy coraz częściej sięgamy po rozmaite internetowe komunikatory — firma nie chce zostać z tyłu. Popularność Zooma, Teamsów i spółki dała gigantowi do myślenia i postanowił działać. Efekt jest odczuwalny już teraz, a na tym jeszcze nie koniec. Bo w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się nowej zakładki w poczcie Gmail na smartfonach i tabletach, która przeniesie nas do listy nadchodzących "spotkań" w Google Meet. Będzie to forma skrótów, które przeniosą nas do faktycznego komunikatora. Tam jednak będziemy mogli podejrzeć informacje o rozmowie, wybrać typ połączenia (audio / wideo) oraz opcję dzielenia ekranu.

Wielki przycisk wygląda... paskudnie — zwłaszcza z perspektywy użytkowników, którzy nie korzystają z Google Meet. Ale szczęście w nieszczęściu, że ten wielgaśny przycisk będzie można ukryć w ustawieniach, odznaczając tam zakładkę Meet.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu