Google

Mapy Google otrzymają nowe opcje dla wakacyjnych podróżników

Weronika Makuch
Mapy Google otrzymają nowe opcje dla wakacyjnych podróżników
0

Mapy Google przydają się niemal każdemu i to nie tylko w kryzysowych sytuacjach. Nic dziwnego, że każda informacja o rozwoju usługi cieszy.

W najnowszym ogłoszeniu Google próbuje zainteresować osoby lubiące piesze wycieczki. Lato i wakacje to idealna pora na zwiedzanie nowych miast kompletnie bez planu, prawda? Łatwo się jednak w ten sposób zgubić. Na szczęście pojawia się nowa funkcja - LIve View. Oferuje ułatwione poruszanie się za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR). Na ekranie będziemy mogli zobaczyć strzałki i wskazówki, które uczynią spacer wręcz dziecinnie prostym. Funkcja była testowana przez ostatnie kilka miesięcy przez społeczność Lokalnych przewodników oraz użytkowników Pixela. Rozszerzona zostaje wersja beta na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit. Funkcja ma działać w wielu miastach na świecie, w których dostępne są zdjęcia Sreet View.

Google Maps wciąż chce się rozwijać

To jednak nie koniec ułatwień podróżniczych. Od teraz wszystkie rezerwacje (zarówno lotów jak i hoteli) będziemy mogli znaleźć w specjalnej zakładce Rezerwacje w Mapach Google. Dostęp do tej opcji będzie również w trybie offline, więc połączenie z siecią w odległym kraju nie będzie problemem. Ma to usprawnić zwykłe czynności w hotelach i na lotniskach, czyniąc podróżowanie jeszcze bardziej wygodnym.

Kiedy już dojdziemy w odpowiednie miejsce, odbierzemy rezerwacje w hotelu, może zechcemy udać się zjeść coś wyjątkowego. I tu znów Google przychodzi z pomocą. Mapy Google będą oferowały usługę Dopasowane do Ciebie. Wedle opisu dzięki niej bez problemu znajdziemy restaurację dopasowaną do naszych upodobań, sprawdzimy, ile trzeba czekać w niej na stolik, a nawet zrobimy rezerwację bez opuszczania aplikacji. Nie zabraknie również funkcji popularnych potraw, podpowiadających, które pozycje w menu mogą być najbardziej warte uwagi.

To moja ulubiona usługa Google na wakacje. Szkoda, że firma nie traktuje jej poważnie

Z całej tej podróży i atrakcji na pewno zostanie nam mnóstwo wspomnień. Nic dziwnego, że Google oferuje nam również dzielenie się nimi z bliskimi. Po włączeniu Historii lokalizacji będziemy mogli używać zaktualizowanej wersji Osi czasu, aby z jej pomocą bez problemu odzyskać wszelkie wspomnienia, które z czasem mogły ulecieć nam z głowy. Dostaniemy możliwość odtworzenia wszystkich tras oraz sprawdzenia lokali, do jakich się udaliśmy. Pojawi się również lista ulubionych miejsc, przy których będzie można umieszczać stosowne notatki. Wspomnianą listę będzie można udostępnić znajomym, aby i oni mogli odwiedzić rekomendowane przez nas miejsca.

Trudno już teraz stwierdzić, czy wszystkie te funkcje są takie niezbędne do życia i faktycznie znajdą sporo amatorów. O tym przekonamy się w przeciągu najbliższych tygodni, gdyż właśnie wtedy będą wdrażane. Rezerwacje i Live View będą dostępne na Andoridy i iOs-y, a nowa Oś czasu tylko na Androidach.

 

Źródło: Google Blog Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu