Google

Nowy wygląd Map w Android Auto polepsza ich czytelność

KR
Krzysztof Rojek
29

Google Maps dla Android Auto dostały właśnie nowy interfejs jest czytelniej, a w przypadku widoku horyzontalnego - także bardziej przejrzyście.

Google zdaje się ostatnio całkiem mocno inwestować w dział związany z nawigacją, ponieważ nie ma tygodnia, by Mapy Google nie otrzymały jakiejś przyjemnej aktualizacji. A to dostaną integrację z YT Music, a to Google zaimplementuje do nich pokazywanie nowych rodzajów tras, czy informacje o tym, które miejsca są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Za zmianę można też uznać próbę zastąpienia ludzkiego lektora komputerowym, ale ta na szczęście okazała się nieudana. W każdym razie - w tym tygodniu Mapy otrzymują aktualizację zmieniającą wygląd interfejsu w Android Auto.

Nowe Google Maps - teraz będzie czytelniej

Zmiana nie jest drastyczna i osoby, które miały choć trochę do czynienia ze "starym" interfejsem nie będą miały problemu by odnaleźć się w nowym. Został on przeprojektowany w taki sposób, by zajmować teraz mniej miejsca na ekranie, co bardzo dobrze widać w trybie horyzontalnym.

Wcześniej jakakolwiek zmiana ustawień w tym trybie wiązała się z faktem, że większa część ekranu była zasłaniana przez menu, i niemożliwe było śledzenie trasy. Teraz menu zajmuje znacznie mniej miejsca i bardziej pasuje do ogólnego, bardziej zaokrąglonego designu całości. Dzięki temu kierowcy, którzy w trakcie jazdy będą chcieli coś wyszukać, bądź np. włączyć pokazywanie natężenia ruchu ulicznego, nie stracą podglądu z mapy.

Nowe Menu znajduje się w wersji 10.45.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: