Felietony

Google kontra Microsoft 1:0

Grzegorz Marczak
Google kontra Microsoft 1:0
3

Kilka miesięcy temu Google po cichu złożyło skargę na Microsoft. Google skarżyło MS o to, że w nowym systemie operacyjnym Vista utrudnione jest wyłączenie standardowej indeksacji jeśli wybrało się inny produkt do tego celu np: Google Desktop (indeksacja zasobów służy do szybszego wyszukiwa...

Kilka miesięcy temu Google po cichu złożyło skargę na Microsoft.

Google skarżyło MS o to, że w nowym systemie operacyjnym Vista utrudnione jest wyłączenie standardowej indeksacji jeśli wybrało się inny produkt do tego celu np: Google Desktop (indeksacja zasobów służy do szybszego wyszukiwania danych na dyskach).

Google wygrało walkę (o dziwo Microsoft nie był w tym przypadku nastawiony na obronę swoich racji) i MS do końca roku wprowadzi poprawkę do Visty, która umożliwi bezproblemową instalację i funkcjonowanie zewnętrznych aplikacji służących do wyszukiwania danych.

TechCrunch zadaje jednak bardzo dobre pytanie na temat zachowania Microsoftu - czy Microsoft poświęcił jedną potyczkę aby pewnego dnia zaatakować?

Widać, że niema "wojna" jaką do tej pory prowadzą Microsoft i Google przybiera coraz to nowych kształtów i jest coraz bardziej widoczna. Google jednak mimo swojej dominującej pozycji w internecie musi spodziewać się ciężkich ciosów ze strony Microsoftu (bo nikt chyba nie wątpi, że Microsoft pozwoli na dominację Google bez walki)

Więcej o sprawie można przeczytać w NY Times report

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu