Google

2,7 mld zł na inwestycje Google w Polsce

Piotr Kurek
2,7 mld zł na inwestycje Google w Polsce
3

Google swoje pierwsze biuro w Polsce otworzyło 15 lat temu. Jeden pokój, trzech pracowników. Dziś firma informuje o dalszych inwestycjach w Polskę oraz pomocy i w sparcia dla uchodźców z Ukrainy.

Gdy w 2020 r. Google ruszyło z ogromną inwestycją w Polsce pisaliśmy, że Chmura Google Cloud przyniesie deszcz pieniędzy. Region Google Cloud w Warszawie miał być tego samego typu infrastrukturą, jakie funkcjonują w innych lokalizacjach w Europie i na świecie. Google podaje, że obecnie w Polsce zatrudnia ponad 1000 osób. W samym 2021 r. do polskiego oddziału dołączyło 350 pracowników. Amerykanie przypominają, że otworzyli w Warszawie nowe biuro i uruchomili wspomniany wyżej region Google Cloud, zaznaczając jednocześnie, że jest to pierwsza tego typu inwestycja nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dziś dowiadujemy się, że firma zdecydowała się zwiększyć zaangażowanie w naszym kraju.

Google inwestuje w Polskę. 2,7 mld zł na rozwój warszawskiego The HUB

Google informuje o inwestycji na poziomie 2,7 mld złotych w rozwój kompleksu biurowego The Warsaw HUB. Kwota ta pozwoli stworzyć m.in. 2500 nowych miejsc pracy z możliwością dalszego ich powiększania w razie potrzeb. Przedstawiciele firmy podkreślają "długoterminowe przekonanie o potencjale, jaki Polska i cały region mają jako atrakcyjne miejsce dla najbardziej utalentowanych specjalistów i specjalistek, tworząc doskonałe środowisko do rozwoju przełomowych technologii".

Google przekazuje także, że oprócz inwestycji w cyfrowy rozwój polskiego oddziału, angażuje się również w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W zeszłym tygodniu poinformowano m.in. o przeznaczeniu 40 mln złotych na organizacje pomagające osobom uciekającym do Polski przed wojną w Ukrainie. Teraz firma w swoim kampusie Google for Startups znajdującym się na warszawskiej Pradze otwiera centrum, w którym lokalne organizacje pozarządowe będą mogły świadczyć pomoc prawną i psychologiczną uchodźcom. Google zapewnia, że jeśli będzie taka konieczność, będzie szukało dodatkowych sposobów na niesienie pomocy.

Źródło: Google Blog Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news