Felietony

Dekorprojekt.pl - dobry bo może być przydatny

Grzegorz Marczak
Dekorprojekt.pl - dobry bo może być przydatny
4

Projektowanie wnętrz czy też popularnie mówiąc "wykańczanie" mieszkania przeważnie kończy się wykończeniem właścicieli i ich zawsze za małego budżetu. Znam to niestety po sobie ponieważ zmieniałem już mieszkania 3 razy i za każdym z nich było dokładnie tak samo. Przy ostatnim mieszkaniu w którym...

Projektowanie wnętrz czy też popularnie mówiąc "wykańczanie" mieszkania przeważnie kończy się wykończeniem właścicieli i ich zawsze za małego budżetu. Znam to niestety po sobie ponieważ zmieniałem już mieszkania 3 razy i za każdym z nich było dokładnie tak samo.

Przy ostatnim mieszkaniu w którym mieszkam obecnie wreszcie z żonką postanowiliśmy, że wynajmiemy projektanta i niech on się męczy. Niestety szybko okazało się, że to co się nam podoba jest jak to zwykle bywa strasznie drogie a na dodatek za sam projekt trzeba by zapłacić 15k PLN. Tak więc zaczęło się szukanie wzorów do naśladowania i tańszych propozycji. I tutaj zabrakło nam takiego serwisu jak Dekorprojekt.pl, dzięki któremu możemy zamówić projekt podobny do tego który jest w katalogu projektów. Unikamy więc przeglądania 20 serwisów o wnętrzach i szukania inspiracji a na dodatek, ktoś może nam jeszcze złożyć ofertę na gotowy projekt według wzoru który się nam podobał.

Dekorprojekt.pl jest tak naprawdę onlionwym pośrednikiem między właścicielem mieszkania a projektantem. Wystarczy przesłać plan swoje mieszkania i wskazać który z wzorów z katalogu projektów nam się podoba. Po przejściu procesu dogadywania szczegółów otrzymujemy gotowy projekt z wszystkimi niezbędnymi informacjami łącznie z typami i rodzajami rzeczy jakie musimy zakupić.Brzmi prawie idealnie ale mam jedną wątpliwość. Czy naprawdę da się zrobić projekt mieszkania, którego nigdy się nie wdziało? Trudno mi wyobrazić sobie projekt bez dziesiątek godzin rozmów i planów będąc wraz z projektantem w mieszkaniu i omawiając najdrobniejsze szczegóły. Każdy kto przechodził przez ten proces zapewne pamięta ile czasu on pochłania i o jakich drobiazgach trzeba pamiętać.

Moim zdaniem na "sucho" się nie uda. Owszem możemy zapłacić za dobrze zwymiarowaną i opisaną koncepcje ale i tak będziemy musieli włożyć sporo pracy aby ją zaadoptować do naszych potrzeb i wyobrażenia.

Zaletą Dekorprojekt.pl ma być jednak cena. I faktycznie 50 PLN za metr projektowanego mieszkania to nie jest zbyt dużo szczególnie w porównaniu do stawek rynkowych na które jak się natknąłem czyli ok 150 PLN z metra. Mimo to zastanawiam się czy faktycznie będzie wielu chętnych aby poświęcić sporo czasu (przesłanie planu mieszkania, uwag, zmiany w projekcie itp) i na końcu nie być do końca pewnym czy na pewno będzie się nam podobać (bo na żywo i tak wszystko wygląda inaczej niż na komputerowych prezentacjach).

Nie chcę być jednak pesymistą - myślę, że Dekorprojekt to bardzo ciekawy pomysł, który na pewno można jeszcze dopasowywać i modelować jego model biznesowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup