Rzeczywistość rozszerzona

Google i Mattel odświeżają View-Master. O wirtualną rzeczywistość

Paweł Winiarski
Google i Mattel odświeżają View-Master. O wirtualną rzeczywistość
4

Były plotki, pora na konkrety. Odświeżony View-Master trafi na rynek jeszcze w tym roku. View-Master to leciwa już zabawka, miała bowiem swoją premierę w 1939 roku. Nie, to nie pomyłka, w 1939 roku. Przez kolejne lata sprzęt był udoskonalany, ale w założeniu miał wyświetlać stereoskopowy obraz imit...

Były plotki, pora na konkrety. Odświeżony View-Master trafi na rynek jeszcze w tym roku.

View-Master to leciwa już zabawka, miała bowiem swoją premierę w 1939 roku. Nie, to nie pomyłka, w 1939 roku. Przez kolejne lata sprzęt był udoskonalany, ale w założeniu miał wyświetlać stereoskopowy obraz imitujący trzeci wymiar. A to wszystko za sprawą specjalnych kolorowych fotografii. Nazwa niby zapomniana, a jednak Google i Mattel postanowiły wypuścić nową wersję sprzętu, chcą najwidoczniej również mieć swój udział w aktualnej modzie na wirtualną rzeczywistość.

Nowa wersja View-Master ma wspierać Cardboard, czyli platformę trójwymiarowej rzeczywistości wirtualnej od Google (dostępne są tam do obejrzenia różne miejsca na świecie, a także przestrzeń kosmiczna). Działa to trochę podobnie do fotografii ze Street View.

.

Miałem kiedyś okazję sprawdzić jak prezentuje się Street View na Oculusie i wrażenia ze zwiedzania centrum Warszawy były naprawdę niezłe. Może nie działało to specjalnie płynnie, a kamera umieszczona na dachu samochodu dawała uczucie, jakbym był naprawdę dorodnych rozmiarów koszykarzem, ale bawiłem się świetnie.

Źródło

grafika: 1,2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu