Android

Google wstrzymuje aktualizację Chrome. Nowa wersja sieje spustoszenie na Androidzie

Kamil Świtalski
Google wstrzymuje aktualizację Chrome. Nowa wersja sieje spustoszenie na Androidzie
6

Aktualizacja dla najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome została wstrzymana. Wszystko przez błąd, który wpływał na inne aplikacje.

Chrome — najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, za którą odpowiada niemała ekipa inżynierów Google. Ale jak pokazują ostatnie dni — wpadki zdarzają się nawet największym. Chrome 79 zaserwowało użytkownikom niemiłą niespodziankę w postaci błędu, który blokuje dostęp do lokalnych danych zapisanych w urządzeniu — na czym cierpi nie tylko przeglądarka, ale też inne aplikacje. W efekcie firma zdecydowała się wstrzymać dystrybucję aktualizacji nowej wersji Chrome na Androida do czasu uporania się ze złośliwym błędem.

Zobacz też: Jest już Chrome 79. Z nową wersją poczujesz się bezpieczniej

Google Chrome 79 na Androidzie i utrata dostępu do danych

Jeżeli po aktualizacji przeglądarki uruchomiliście którąś z aplikacji a ta zachowuje się, jakbyście zrobili to po raz pierwszy bo brakowało tam wszystkich zapisanych lokalnie danych — to prawdopodobnie wiecie już co mam na myśli. Winowajcą jest tutaj WebView, z którego korzystają opierając się na Google Chrome. Firma jest świadoma problemu i biorąc pod uwagę problemy które mogą z niego wyniknąć, zdecydowała się wstrzymać dystrybucję aktualizacji. Obecnie udostępniona ona została 50% użytkowników — jak to firma ma w zwyczaju. Pozostali będą musieli uzbroić się w cierpliwość, nową wersję przeglądarki dostaną dopiero po naprawieniu błędu, ale nie powinno to potrwać specjalnie długo. Mówi się, że będzie to kwestia najbliższych pięciu, góra siedmiu, dni.

Zobacz też: Chrome pozwoli swobodniej przełączać się miedzy komputerem a telefonem

Na złość użytkowników nie trzeba było specjalnie długo czekać — ci których dotknął problem już teraz na potęgę wystawiają przeglądarce po jednej gwiazdce w sklepie Play. A prawdopodobnie za te problemy po aktualizacji przeglądarki oberwie się także twórcom poszczególnych aplikacji, które wykorzystywały WebView i padły ofiarą kłopotów Chrome'a.

Źródło: 9to5 Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu