Android

Masz stary telefon i chcesz korzystać z WhatsAppa? Nic z tego

Weronika Makuch
Masz stary telefon i chcesz korzystać z WhatsAppa? Nic z tego
22

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Niedługo jednak część użytkowników będzie musiała obejść się smakiem.

Od 1 stycznia 2020 roku WhatsApp nie będzie współpracował z Androidem w wersji 2.3.7 Gingerbread lub starszej. Od początku nowego roku użytkownicy, którzy dysponują takim systemem, nie będą mogli przez telefon założyć nowego konta ani zweryfikować kont już istniejących. Słowem, nie poużywają sobie aplikacji jak należy. I mógłby to być jakiś poważny problem na wyższą skalę, który zmusiłby ludzi do hurtowego kupowania nowych urządzeń, ale... wcale nie jest tak źle.

WhatsApp przestanie funkcjonować na starszych wersjach Androida i iOS-a

Wedle samego Androida zaledwie 3% użytkowników (dane na maj 2019) korzysta z wersji systemu 2.3.7 lub starszej. To wyjątkowo nieduży odsetek, który nie zrobi w świecie wielkiej rewolucji. Ale cóż. Jeżeli należycie jednak do tych kilku procent i nie chcecie stracić ulubionej łączności ze światem, zastanówcie się nad jakąś zmianą. Z nowszymi wersjami systemu Android nie będzie żadnych problemów. A przynajmniej na ten moment żadne nie zostały oficjalnie zapowiedziane.

WhatsApp nareszcie doczeka się funkcji, której implementację wstrzymał wiele miesięcy temu

WhatsApp rezygnuje również z obsługi urządzeń z iOS-em 8 lub starszym. To jednak nastąpi dopiero 1 lutego. Martwić się powinni również użytkownicy Windows Phone, ponieważ oni na dobre pożegnają się z WhatsAppem już 31 grudnia tego roku. Wielu z nich nie było w stanie pobrać aplikacji już od lipca, więc łatwo się domyślić, że to nie żaden spontaniczny i nowiutki pomysł ze strony WhatsAppa. Cóż, wychodzi na to, że problem będzie miała mniejszość użytkowników. Nie oznacza to jednak, że o sprawie nie warto wspomnieć. Nikt nie chciałby, aby te nasze kochane wyjątki już niedługo przeżyły wielki szok w związku z wejściem w nowy rok i nową dekadę. Niech sama zmiana daty będzie dla nich wystarczająco niesamowitą sprawą.

Źródło: Android Authority

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu