Android

Microsoft dopiął swego. Rozmowy telefoniczne z komputera stały się faktem

Jakub Szczęsny
Microsoft dopiął swego. Rozmowy telefoniczne z komputera stały się faktem
21

Windows i Android nigdy nie były ze sobą "tak blisko". Microsoft w swoich działaniach już od dawna "odgrażał się", że dojdzie do ostatecznego połączenia funkcji komputera z Windows 10 na pokładzie i telefonu z Androidem. Aplikacja "Twój telefon" wreszcie obsługuje rozmowy telefoniczne realizowane poprzez telefon z systemem Android.

Microsoft zaprezentował tę funkcję w trakcie premiery Samsunga Galaxy Note 10 - to urządzenie miało być "przedsmakiem" tego, co czeka resztę użytkowników Windows 10 oraz sprzętów z Androidem na pokładzie. Wcześniej była ona dostępna głównie dla Insiderów, którzy przez pewien czas dostarczali Microsoftowi bardzo cenne wskazówki dotyczące dalszego rozwoju programu "Twój telefon". W tym momencie już każdy użytkownik, który ma telefon z Androidem (minimum 7.0) na pokładzie, może wykorzystać możliwości drzemiące w realizowaniu rozmów telefonicznych w ten sposób.

Czytaj więcej: "Twój telefon" dla Windows 10 jeszcze potężniejszy

Funkcja ta jednak jest udostępniana "falami" i niektórzy użytkownicy narzekają, że mimo pracy na najnowszej odsłonie Windows 10 oraz najnowszej wersji programu "Twój telefon" (również na Androidzie), nie są w stanie dzwonić z komputera. W takim wypadku należy odrobinę poczekać - jednak proces rozsyłania funkcji nie powinien trwać szczególnie długo. Co bardzo istotne - możliwość dzwonienia z komputera z Windows 10 na pokładzie jest dostępna w Polsce. Wystarczy, że Twój telefon oraz komputer będą połączone za pomocą interfejsu Bluetooth - to akurat obligatoryjne i nie da się tego ominąć.

Możliwość "dzwonienia z Windowsa" została ciepło przyjęta - ale to nic dziwnego, bo testy tej funkcji trwały naprawdę długo. Microsoft miał mnóstwo czasu na to, aby dopracować to rozwiązanie i uwierzcie mi, że zrobił to naprawdę dobrze. Jest to kolejna część wielkiej układanki, która ma za zadanie zunifikować telefon z Androidem i komputer z Windowsem na pokładzie. SMS-y i pliki już były. Pismo odręczne - było niedawno. Teraz mamy do czynienia już z rozmowami telefonicznymi. To nie było osiągalne przecież nawet w Windows 10 Mobile - a przecież wszyscy fani tego systemu w swoim czasie tego oczekiwali.

Microsoft dopiął swego. Odwalił kawał dobrej roboty i ma już wszystko, by na dobre pogodzić Windows z Androidem

Microsoft na pewno wyda na rynek własne urządzenie... z Androidem na pokładzie. Będzie to jednak sprzęt, który zostanie naznaczony sporymi modyfikacjami ze strony producenta. Obecność takich pomostów jak aplikacja "Twój telefon", która pozwala na połączenie pozornie dwóch niekompatybilnych platform może być niesamowitym argumentem za tym, aby jednak zainteresować się urządzeniami, które Redmond będzie proponować głównie z myślą o klientach biznesowych.

Miło patrzeć na taki Microsoft - ten gigant już niczego nie musi, ale widać, że bardzo chce. Nikt nie oczekiwał od niego, że pogodzi Windows i Androida, a jednak to zrobił. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że ma w tym naprawdę mocny interes - wszystko to odbywa się za to z korzyścią dla użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu