Google

Google+ będzie dostępne w kontach Google Apps

Google+ będzie dostępne w kontach Google Apps
12

Ufuk Kayseriliogl zauważył przypadkiem, że będąc zalogowany na swoje konto Google oraz konto Google Apps, podczas udostępniania czegoś w G+ zamiast opcji "Public" pojawiła się nazwa jego firmowej domeny. Oznacza to, że niedługo do zestawu narzędzi dostępnych w Google Apps dołączy plus, jako firmowe...

Ufuk Kayseriliogl zauważył przypadkiem, że będąc zalogowany na swoje konto Google oraz konto Google Apps, podczas udostępniania czegoś w G+ zamiast opcji "Public" pojawiła się nazwa jego firmowej domeny. Oznacza to, że niedługo do zestawu narzędzi dostępnych w Google Apps dołączy plus, jako firmowe narzędzie służące komunikacji.

Wspominałem już o tym komentując bug (lub feature?) w Google Plus - w mniejszych firmach Google Plus może być genialnym narzędziem do komunikacji. Od tego czasu używam go, aby komunikować drobne poprawki w kodzie i ich konsekwencje programiście z którym współpracuję. Ma to gigantyczną przewagę nad komunikatorem lub mailem, ponieważ nie zaśmieca skrzynki e-mail i nie przerywa pracy.

Feature w formie namierzonej przez Ufuka, dodaje opcję udostępniania aktualizacji pracownikom firmy ( mającym maile w Google Apps ), którzy jako jedyni mogą je odnaleźć i wyświetlić.

Potwierdził to John Costigan z Google na grupie dyskusyjnej dotyczącej produktów Google.

Intensywnie pracujemy nad udostępnieniem profili (oraz Google+) w Google Apps - powinny być dostępne w przeciągu kilku miesięcy.

W komentarzach na Antyweb widać było, że wielu czytelników korzysta na co dzień z maila Google Apps i wścieka się, że nie można spiąć z nim G+, ale jak widać trzeba tylko trochę poczekać. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Appsgoogle plus