Felietony

Top 100 użytkowników Google+. I kto jest na pierwszym miejscu? Mark Zuckerberg

Grzegorz Marczak
Top 100 użytkowników Google+. I kto jest na pierwszym miejscu? Mark Zuckerberg
13

Tworzenie rankingów czy też całych aplikacji ze statystykami dla Google+ to pierwsze oznaki tego, że internauci uważają iż serwis się przyjmie. Oczywiście nie musi tak być, ale jest to pewnego rodzaju małe światełko w tunelu. Google+ tygodniu od uruchomianie cały czas cieszy się dużym zainteresowani...

Tworzenie rankingów czy też całych aplikacji ze statystykami dla Google+ to pierwsze oznaki tego, że internauci uważają iż serwis się przyjmie. Oczywiście nie musi tak być, ale jest to pewnego rodzaju małe światełko w tunelu. Google+ tygodniu od uruchomianie cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem internautów i co nie dziwne powstały już w związku z tym pierwsze serwisy pokazujące najbardziej popularnych użytkowników. Bazują one oczywiście na informacji mówiącej o tym ile osób dodało nas do swoich kręgów.

Dość ironicznie w pierwszych tego typu zestawieniach na pierwszym miejscu jest Mark Zuckerberg, który nawet dodał kilkadziesiąt osób do swoich znajomych. Później mamy czołówkę z Google (przy okazji panowie mogliby pokazać, że korzystają z własnego produktu) oraz najbardziej popularnych blogerów oraz ludzi związanych z światem technologii/ startupów itp.Zaspokajając własną próżność sprawdziłem gdzie z moimi 528 followersami znalazłbym się w rankingu i okazuje się, że nie jest tak źle bo mieszczę się w pierwszej 300. Ale tak na poważnie tego typu narzędzia są bardzo pomocne szczególnie dla nowych użytkowników, którzy mają nieco za spokojny stream i chcieliby go w jakiś sposób zrobić bardziej dynamicznym.

Oczywiście teraz ranking opanowany jest przez osoby z świata technologii ale wraz z napływem użytkowników podobnie jak na Twitterze zobaczymy zapewne w nim same światowe gwiazdy, kina, sportu czy muzyki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleranking