9

Google Apps Status Dashboard – i wiemy co nie działa

Po ostatnich problemach związanych z Gmailem, Google postanowiło uruchomić stronę o nazwie Apps Status Dashboard na której będziemy mogli sprawdzić status i dostępność ważniejszych aplikacji jakie ta firma dostarcza użytkownikom. Mimo iż Google bardzo aktywnie bloguje na temat swoich usług informując jednocześnie o tym co dzieje się z ich aplikacjami to jedna uważam, że taki […]

Po ostatnich problemach związanych z Gmailem, Google postanowiło uruchomić stronę o nazwie Apps Status Dashboard na której będziemy mogli sprawdzić status i dostępność ważniejszych aplikacji jakie ta firma dostarcza użytkownikom. Mimo iż Google bardzo aktywnie bloguje na temat swoich usług informując jednocześnie o tym co dzieje się z ich aplikacjami to jedna uważam, że taki dashboard jest bardzo przydatny. Skończy się pytanie kolegów i znajomych o to czy im też właśnie przestała działać poczta.

W Google Apps Status Dashboard znajdziemy informacje o takich usługach jak Gmail, Kalendarz, Google Talk, Google Docs, Presentations itp. Tak więc skanowane są jedne z pożyteczniejszych usług od Google. Warto też poczytać sobie parę raportów z incydentów. Widać, że Google dość skrupulatnie i szczegółowo analizuje każdy pojawiający się problem (co dobrze świadczy o organizacji wspierającej usługi internetowe).