Felietony

GOG.com ma coś specjalnego dla nas na weekend - kultowe gry Interplay za bezcen

Tomasz Popielarczyk
GOG.com ma coś specjalnego dla nas na weekend - kultowe gry Interplay za bezcen
4

Są takie produkcje, których sama nazwa wywołuje dreszcz na plecach (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Są też takie, które mimo swojej wieloletniej historii nigdy się nie zestarzeją. Branża gier zmienia się równie dynamicznie, co cały dział IT. I to m.in. dlatego powrót do jej lat '90 może być fant...

Są takie produkcje, których sama nazwa wywołuje dreszcz na plecach (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Są też takie, które mimo swojej wieloletniej historii nigdy się nie zestarzeją. Branża gier zmienia się równie dynamicznie, co cały dział IT. I to m.in. dlatego powrót do jej lat '90 może być fantastycznym przeżyciem. A GOG.com właśnie nam to ułatwił.

Kultowych produkcji Interplay nie doceni każdy. Jeżeli w grach komputerowych cenisz grafikę, efektowność i łatwy, przyjemny poziom trudności, to raczej nie usatysfakcjonuje Cię promocja, którą właśnie zaserwował GOG.com. Jeżeli natomiast z uśmiechem na twarzy wspominasz takie tytuły, jak Fallout, Screamer, Descent, MDK, Freespace (lub, co ważniejsze, czujesz wyrzuty sumienia z powodu pominięcia któregokolwiek), to nie powinieneś zwlekać nawet minuty.

Na GOG.com pojawiło się coś w rodzaju Bundle'a poświęconego Interplay, który potrwa najbliższe 2 tygodnie. Za dowolną kwotę możemy kupić 8 kultowych tytułów, wśród których znalazły się takie perełki, jak Jagged Alliance 2: Unfinished Bussiness, M.A.X (oraz sequel) czy  Conquest of the New World. Osobiście właśnie na tę paczkę się zdecydowałem. Wszyscy Ci, których doba w weekend trwa dłużej niż 24 godziny mogą pokusić się o przelanie na konto serwisu kwoty wyższej niż średnia (w tym momencie jest to ok. 13,5 dolara). Wówczas lista gier wzrasta do 20, a wśród nich znajdziemy Messiah, Die by the Sword, Freespace czy Lionheart. Dla największych hardkorowców GOG przygotował paczkę za niecałe 35 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy 32 tytuły, a wśród nich kultowe serie - Fallout (1, 2 i Tactics), MDK (1 i 2), Descent (1 i 2) oraz Earthworm Jim (1 i 2). Ale to nie wszystko! Do 21 gier dołączono unikatowe soundtracki oraz zestawy bonusów w postaci tapet, artworków, instrukcji itp. (jest nawet liczące ponad 200 stron kompendium Fallouta!).

Firmy Interplay chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Powstała w zamierzchłych czasach (1983) i bardzo długo wiodła prym w branży wirtualnej rozrywki. Wśród tytułów, które wyszły spod jej skrzydeł warto wyróżnić m.in. pierwsze Wrota Baldura, Planescape Torment, serię Fallout czy Icewind Dale. Większość tych gier wspominam bardzo mile. Interplay chyba jest jedną z niewielu firm, które ukształtowały komputerowe dzieciństwo ludzi, którzy rozpoczynali swoją przygodę z komputerem w latach '90, a także na przełomie XX i XXI wieku. Trudno wskazać wydawcę i zarazem producenta, który by miał większy wkład w tę branżę. Dziś Interplay jest na skraju bankructwa i jego znaczenie znacznie spadło. Swoją drogą na GOG.com możemy też zapłacić za paczkę z grami 60 dolarów. Wówczas wpiszemy się na listę sław i będziemy mieli satysfakcję z udzielenia wsparcia legendzie gier komputerowych.

Cóż pozostaje mi napisać więcej? Moja paczka grzecznie czeka na GOG-u na rozpoczęcie weekendu. Jeżeli pasjonujecie się dorobkiem Interplay w podobnym stopniu, to nie pozostaje Wam nic innego, jak również się zdecydować na tego jedynego w swoim rodzaju Bundle'a. Dziś tego typu akcje wyrastają jak grzyby po deszczu i coraz trudniej wśród nich wskazać coś naprawdę wartościowego. Nierzadko organizatorzy idą na łatwiznę i pod szyldem "Indie" próbują wcisnąć nam produkcje, które z tym nurtem nie mają nic wspólnego. Na ich tle propozycja ze strony GOG.com prezentuje się nadzwyczaj kusząco.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

promocjaGOG.comBundle