Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Email

Gmail kończy dziś 15 lat i ogłasza nową wyczekiwaną funkcję zaplanowania wysłania emaila

GU
Grzegorz Ułan
5

Dziś mija 15 lat od uruchomienia najpopularniejszego dziś webmaila, którym jest Gmail. Dość dziwny dzień Google wybrało na taką premierę, niemniej na szczęście nie okazał się to żart i dzisiaj możemy korzystać ze świetnego rozwiązania, które ułatwia nam komunikację w sieci do dziś.

Tak wyglądał w dniu startu Gmail, który już od samego początku oferował użytkownikom grupowanie wątków czy dość sporą pojemność skrzynki jak na tamte czasy, bo 1 GB. Dziś mamy już 15 GB w darmowej wersji, do tego współdzielone z innymi usługami, dzięki czemu możemy je sobie rozłożyć według indywidualnych potrzeb. Osobiście mogę powiedzieć, że Gmail zajmuje mi już 9 GB.

Przełomowym rozwiązaniem wprowadzonym w tym czasie w Gmailu, było skuteczne narzędzie do walki ze spamem. Gmail ma chyba obecnie najbardziej rozwinięte filtry, które pozwalają zablokować niechciane wiadomości zanim trafią do naszej skrzynki odbiorczej.

To było, a co będzie dalej? Dziś Google ogłosił ulepszenie funkcji Smart Compose i rozszerzenie listy języków w niej dostępnych. Funkcja to udostępniona zostanie też na wszystkie smartfony z Androidem oraz niedługo na te z iOS na pokładzie.

Google zapowiedział też dwie nowe funkcje, pierwsza to planowanie wysyłki na zdefiniowany wstępnie termin lub na konkretny dzień. Nie jest to nowa funkcja na rynku, dostępna jest już w wielu programach pocztowych, ale oczywiście cieszy pojawienie się jej w końcu na Gmailu.

Ostatnią z nowości jest opcja wbudowania komentarzy z Google Dokumentów, dzięki czemu w powiadomieniach z dokumentu tworzonego wspólnie ze znajomymi czy współpracownikami, będziemy mogli od razu zostawić swój komentarz, bez konieczności opuszczania karty z wiadomością i otwierania nowej karty czy nowego okna.

Źródło: Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: