Android

Smart Compose działa już w aplikacji Gmail dla systemu Android

Kamil Pieczonka
1

Google co jakiś czas wzbogaca Gmaila o kolejne nowe funkcje, choć przeważnie robi to stopniowo. Zazwyczaj pierwsi nowe udoskonalenia dostają użytkownicy, którzy płacą za pakiet G Suite. Tak było między innymi z proponowanymi odpowiedziami, czy z funkcją Smart Compose, która podpowiada nam kolejne zdania w wiadomościach email.

Smart Compose już jakiś czas temu trafiło na Gmaila w przeglądarce jako funkcja eksperymentalna. Algorytmy Google na bazie tworzonych przez nas wiadomości i tego co piszemy, proponują nam dokończenie zdania. Jeśli się z nim zgadzamy to wystarczy zmianę zatwierdzić i pisać dalej. Ułatwia to z pewnością pracę, szczególnie jeśli często korzystamy z tych samych zwrotów. Jest też chyba całkiem popularne bo inteligentne odpowiedzi cieszą się po dziś dzień dużym uznaniem.

Smart Compose trafi na wszystkie smartfony

Do tej pory funkcja Smart Compose na urządzeniach mobilnych była dostępna tylko dla posiadaczy smartfona Google Pixel 3. Wygląda jednak na to, że Google zaczyna ją wprowadzać również dla posiadaczy innych modeli telefonów. Serwis Android Police do tej pory potwierdził obecność tej funkcji na Pixelu 2, OnePlus 6T oraz Samsungu Galaxy S9+. Nie jest to też zmiana zależna od wersji aplikacji Gmail, bo Smart Compose uruchamiane jest po stronie serwera, więc to Google musi włączyć nam usługę.

Wszystko wskazuje na to, że stopniowo właśnie to robi. Obecnie użytkownicy dostają propozycje włączenia tej usługi podczas pisania emaila, jeśli ją potwierdzą, to chwile potem aplikacja zacznie podpowiadać jak dokończyć zdanie (tekst na szaro na środkowym obrazku). Oczywiście jeśli nie życzycie sobie aby Google was wyręczał, to można funkcję Smart Compose wyłączyć w ustawieniach konta użytkownika (ostatni obrazek).

Niestety Smart Compose działa obecnie tylko w języku angielskim, więc jego wykorzystanie będzie w naszym kraju nieco ograniczone. Jest to jednak kolejne ułatwienie, które poprawia jakość pracy na smartfonie. Podobnie jak świetny mechanizm wykrywania spamu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu