Google

Przybywa formatów plików, których nie wyślemy jako załącznik w Gmailu [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Przybywa formatów plików, których nie wyślemy jako załącznik w Gmailu [prasówka]
24

W połowie lutego lista formatów plików, których nie prześlemy jako załączniki w poczcie Gmail poszerzy się. Google chce w ten sposób podnieść poziom bezpieczeństwa swojej poczty.

Google zablokuje załączniki .js w Gmailu

Zmiana ma zostać wdrożona już 13 lutego. Pliki .js dołączą tym samym do takich formatów, jak .exe, .msc czy .bat, których nie można przesyłać już od jakiegoś czasu. Co ciekawe, Gmail wykrywa również, gdy są one spakowane jako archiwa .zip, .7z czy .rar (no chyba, że zabezpieczymy je hasłem). Dla zwykłych użytkowników nie będzie to jakimś znacznym ograniczeniem, bo pod rozszerzeniem .js kryły się pliki zawierająca kod JavaScript. Zdaniem Google'a mogło to negatywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa. Dlatego też firma poleca tutaj używanie Google Drive'a lub Google Cloud Storage.

Xiaomi opuszcza MWC 2017

Chińczycy nie zaprezentują niczego nowego na nadchodzących targach MWC. Informacja jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę globalne ambicje Xiaomi oraz fakt, że Mobile World Congress jest największą na świecie imprezą tego typu przyciągającą ponad 100 tys. uczestników. Rok temu firma prezentowała tutaj swojego flagowca MI5. W tym boryka się jednak z odejściem jednego z kluczowych pracowników (co można uznać za przyczynę). Hugo Barra kilka dni temu ogłosił powrót do Doliny Krzemowej. Dziś wiemy już, że rozpocznie on pracę w Facebooku, a konkretnie obejmie piecze nad działem VR.

Synology prezentuje Surveillance Station 8.0

Nowa wersja oprogramowania do monitoringu dla serwerów Synology to cała masa nowości. Przede wszystkim pojawiła się tutaj obsługa kodeków H.265, co pozwala zaoszczędzić na przepustowości. Twórcy przygotowali też aplikacje klienckie pozwalające na uzyskanie dostępu do kamer z dowolnego miejsca na świecie. Możliwa jest też transmisja z wielu strumieni i automatyczne/ręczne dostosowywanie rozdzielczości w zależności od rozmiaru okna monitorowania lub zdarzenia (co oznacza mniejsze zużycie przepustowości podczas wyświetlania wielu kanałów). Pojawiły się ponadto zaawansowane reguły akcji oraz funkcja automatycznego przełączania awaryjnego, co pozwoli uniknąć czasów przestoju.

Pakiet Surveillance Station 8.0 można odnaleźć w Centrum pakietów systemu DiskStation Manager dostępnym na wszystkich urządzeniach Synology DiskStation i RackStation korzystających z systemu DSM 6.0 i nowszych.

Rusza druga edycja Lechstartera

Już 1 lutego startuje druga edycja organizowanego przez markę Lech Premium programu Lechstarter. W ramach akcji fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty działające na rzecz lokalnych społeczności mogą ubiegać się o granty o łącznej wartości miliona złotych. W nadchodzących miesiącach wyłonionych zostanie 15 projektów. Jurorarmi Lechstartera są Teresa Latuszewska-Syrda, Filip Springer i Yuri Drabent. Zgłoszenia można składać do 22 lutego za pośrednictwem strony lechstarter.pl.

Poprzednia edycja cieszyła się dużą popularnością. W jej wyniku powstało 25 kreatywnych inicjatyw m.in. w Szczecinie, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Bydgoszczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu