Google

Gmail z wyczekiwaną nowością - wygodniejsze okno komponowania już jest

Konrad Kozłowski
32

Gmail to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Google i pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest on numerem dwa, zaraz po wyszukiwarce. Z poczty korzystam każdego dnia i choć Gmail faktycznie posiada wiele przydatnych funkcji, to wcale nie oznacza to, że nie może być jeszcze lepiej...

Gmail to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy Google i pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest on numerem dwa, zaraz po wyszukiwarce. Z poczty korzystam każdego dnia i choć Gmail faktycznie posiada wiele przydatnych funkcji, to wcale nie oznacza to, że nie może być jeszcze lepiej. Dlatego mogę napisać: "doczekałem się!". Okienko komponowania wiadomości może być od teraz wyświetlane w trybie pełnoekranowym.

Zanim jednak podniosą się głosy, które miałyby mi przypomnieć, że do tej pory nie było żadnego problemu by otworzyć odrębne okienko tworzenia wiadomości i zrobić z nim cokolwiek byśmy chcieli, chciałbym zaznaczyć, że efektem tego jest... no właśnie, otwieranie kolejnego okna, czego wcale nie chcę. Pozostawiając pocztę w jednej z kart chciałbym jednak mieć możliwość uaktywnienia okna edycji na tyle dużego, bym mógł wygodnie wprowadzić treść.

I dokładnie to zostało dziś wprowadzone do skrzynki Gmaila - okienko komponowania może znaleźć się w centralnej części ekranu, a opcje formatowania tekstu będą wtedy domyślnie widoczne. Pod strzałką w prawym dolnym rogu ukryte są inne widoki okna, na przykład wspomniany pełnoekranowy. Możemy także zaznaczyć, by był on domyślnym widokiem, aby nie zmieniać ustawień za każdym razem.

A teraz najważniejsza informacja, czyli "kiedy to dostaniemy?". We wpisie na Google+ możemy przeczytać, że nowość pojawi się u wszystkich w przeciągu następnych kilku dni. Nie sposób po raz kolejny nie nawiązać do systemu wdrażania nowości przez Facebooka, który to nawet mniejsze poprawki potrafi wprowadzać przez kilka miesięcy. Jak na razie nowe okienko komponowania wiadomości nie pojawiło się na moim koncie, ale nie powinienem jeszcze zbyt długo czekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail