Google

Gmail.pl znowu na Allegro. Oni to kiedyś sprzedadzą?

GM
Grzegorz Marczak
27

Gmail.pl znowu pojawił się na Allegro. Poprzednia aukcja zakończyła się dość konkretną kwotą bo blisko 120 tysięcy złotych. Jednak jak piszą właściciele (czy też najemny) domeny kupujący nie wywiązał się ze swoich zobowiązań i jak rozumiem ostatecznie nie zapłacił wylicytowanej kwoty. Podobno spraw...

Gmail.pl znowu pojawił się na Allegro. Poprzednia aukcja zakończyła się dość konkretną kwotą bo blisko 120 tysięcy złotych. Jednak jak piszą właściciele (czy też najemny) domeny kupujący nie wywiązał się ze swoich zobowiązań i jak rozumiem ostatecznie nie zapłacił wylicytowanej kwoty. Podobno sprawa o odszkodowanie trafiła właśnie do sądu. Zastanawiam się tylko czy w takim przypadku można bez problemu sprzedawać domenę?

Na poprzedniej aukcji domena została sprzedana za 119.400 zł dużej firmie, która lekce traktuje swoje zobowiązania prawne.
Zniszczyli nam aukcję nie licząc się z konsekwencjami. Sprawa o odszkodowanie trafiła właśnie do Sądu...
Aukcję obserwowało 1346 osób, a 47 wzięło w niej udział! Zrzut poniżej.

Gmail.pl to jedna z tych domen, której Google nie udało się przejąć, Google wprawdzie próbowało siłowego rozwiązania przez sąd ale proces zakończony dwa lata temu okazał się porażką dla korporacji i domena została u pierwotnego właściciela. Nie wiem czy byłby próby odkupienia przez Google domeny – głośno było o propozycjach finansowych za domeny gmail na przykład w Niemczech ale u nas o takich propozycjach nie słyszałem.

Obecnie najwyższa oferta wynosi 8100 ale do końca aukcji pozostało jeszcze aż 3 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro