Google

Gmail i Google+ jeszcze bardziej zintegrowane

Grzegorz Ułan
43

No i doczekaliśmy się kolejnej nowości w Gmailu, związanej z integracją z Google Plus. Celowo mówię na Gmailu, bo funkcja ta była już dostępna z poziomu samego Google+. A mianowicie, możliwość wysyłania emaili do użytkowników tej sieci społecznościowej bez znajomości samego adresu. Wcześniej trze...

No i doczekaliśmy się kolejnej nowości w Gmailu, związanej z integracją z Google Plus. Celowo mówię na Gmailu, bo funkcja ta była już dostępna z poziomu samego Google+. A mianowicie, możliwość wysyłania emaili do użytkowników tej sieci społecznościowej bez znajomości samego adresu.

Wcześniej trzeba było wejść na dany profil wybranej osoby, zalogować się i bez problemu wysłać wiadomość na jej adres email.

Dziś rano wielu z Was, jak już nie wszyscy, dostaniecie na skrzynkę wiadomość od Google o wprowadzeniu takiej możliwości, bezpośrednio ze swojej skrzynki Gmail. Jak to będzie działać? Wszystko zależy od naszych ustawień prywatności, więc od razu polecam zajrzeć do ustawień Waszych skrzynek i sprawdzić kto będzie mógł w ten sposób się z Wami kontaktować - link do ustawień Gmaila.

W zakładce ogólne odnajdźcie sekcję Wysyłaj e-maile z Google+ i z listy rozwijanej wybierzcie odpowiednią opcję. Na szczęści jest też możliwość całkowitego zablokowanie tej funkcji. Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie domyślnej opcji Każdy w Google+, każdy kto ma konto w tej sieci społecznościowej będzie mógł do nas wysyłać pocztę w ten sposób.

Co wtedy? Poczta taka będzie lądowała w zakładce (jeśli mamy włączone) Społeczności, ale nadal możemy zadecydować czy udostępnić nadawcy nasz adres email.

Jeśli otrzymasz wiadomość od kogoś spoza Twoich kręgów Google+, możesz zdecydować, czy chcesz w przyszłości otrzymywać e-maile od tej osoby. Aby zezwolić na odbieranie kolejnych wiadomości, odpowiedz na e-maila lub kliknij Dodaj do kręgów. Aby zablokować kolejne wiadomości od tej osoby, kliknij link Zgłoś spam lub nadużycie w tej wiadomości. Gmail pomaga również blokować spam od kontaktów Google+.

  • Jeśli zignorujesz wiadomość, dana osoba nie będzie mogła Cię zaprosić do nowych rozmów, ale będzie mogła odpowiedzieć na swoje oryginalne wiadomości.
  • Aby uniknąć tych odpowiedzi, kliknij link Zgłoś spam lub nadużycie w wiadomości.

Jak widać Google przemyślało od początku do końca wprowadzenie tej funkcji i przewidziało obawy użytkowników związane z zachowaniem swojej prywatności, w związku z taką możliwością kontaktowania się z nami. Samo powiadomienie na email o wprowadzanych zmianach jest również nowością. Przynajmniej ja sobie nie przypominam czegoś takiego w przeszłości. Zwykle pojawiał się po prostu komunikat - wypróbuj naszą nową funkcję albo zrób to później, ale i tak ci to później włączymy domyślnie.

Teraz możemy od razu zadecydować - Każdy, nasze kręgi lub nikt.

Ogłoszenie na Blogu Google.
Opis funkcji na stronach pomocy Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail