12

Gmail, Drive, Fit – Google aktualizuje swoje aplikacje mobilne [prasówka]

Tradycyjnie już środek tygodnia przynosi szereg nowości od Google. Firma wypuściła znaczące aktualizacje dla swoich podstawowych produktów, rozbudowując je o praktyczne i przydatne nowości. Co się zmieniło? Nowe aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne dla części użytkowników. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, albo odwiedzić APKMirror, gdzie umieszczono pliki APK. Gmail z nowym podglądem kontaktów Gmail 5.2 […]

Tradycyjnie już środek tygodnia przynosi szereg nowości od Google. Firma wypuściła znaczące aktualizacje dla swoich podstawowych produktów, rozbudowując je o praktyczne i przydatne nowości. Co się zmieniło?

Nowe aplikacje mogą nie być jeszcze dostępne dla części użytkowników. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, albo odwiedzić APKMirror, gdzie umieszczono pliki APK.

Gmail z nowym podglądem kontaktów

2015-05-14_083634

Gmail 5.2 został rozbudowany o nowy ekran dodawania kont e-mail. Teraz nie jest on okienkiem wyskakującym na wierzch, a zupełnie nowym panelem pełnoekranowym. Przy okazji poprawiono też wsparcie dla IMAP. Nie to jest jednak główną nowością, a lepsze wsparcie dla wyświetlania kontaktów. Dotykając teraz avatar dowolnego użytkownika, zostaniemy przeniesieni na specjalną podstronę, gdzie na kafelkach zebrano jak największą liczbę informacji na ich temat.

Szybszy Google Drive z lepszą obsługą PDF

2015-05-14_085433

Google Drive w nowej wersji nie jest jeszcze dostępny ani w sklepie Play ani na APKMirror. Twórcy poinformowali jedynie na profilu na Google+ o nowościach, jakie nadchodzą. Skupiono się przede wszystkim na poprawie wydajności, a także czytniku PDF. Ten ostatni ma zostać rozbudowany o kilka praktycznych funkcji pozwalających na wygodniejsze przeglądanie dokumentów. Nowości możemy się również spodziewać w aplikacjach Google Docs, gdzie usprawnione zostanie dodawanie i zarządzanie grafikami w dokumentach i prezentacjach.

Google Fit mierzący odległość i kalorie

google fit android

Google Fit w końcu działa tak, jak powinien od samego początku. Twórcy rozbudowali swoją aplikację o moduły zliczające pokonaną odległość oraz szacujące spalone kalorie. Aktualizacja wprowadza również eksperymentalną funkcję zliczania kroków w sytuacji, gdy zegarek z Androidem Wear jest odłączony od telefonu. Ponadto dodano tutaj setki nowych aktywności, które możemy dodawać ręcznie, a także odświeżono mocno interfejs. Jest naprawdę dobrze!