Felietony

[GM2012] Przyszłość zakupów i płatności przez telefon - prezentacje Groupon, PayPal i Przelewy24

Marcin Kamiński
[GM2012] Przyszłość zakupów i płatności przez telefon - prezentacje Groupon, PayPal i Przelewy24
0

Kolejne wystąpienia pierwszej edycji konferencji Generation Mobile 2012 za nami. Andrzej Morawski, jeden z założycieli polskiego Groupona, zaprezentował dane na temat przyszłości zakupów grupowych poprzez telefon komórkowy. Zobaczyliśmy także, jak wygląda przyszłość mobilnego biznesu lokalnego. Zara...

Kolejne wystąpienia pierwszej edycji konferencji Generation Mobile 2012 za nami. Andrzej Morawski, jeden z założycieli polskiego Groupona, zaprezentował dane na temat przyszłości zakupów grupowych poprzez telefon komórkowy. Zobaczyliśmy także, jak wygląda przyszłość mobilnego biznesu lokalnego. Zaraz potem przed publicznością zgromadzoną na GM2012 wystąpił przedstawiciel PayPal - Anthony Hicks. Bardzo interesująca prezentacja w języku angielskim pokazywała możliwości płynące z płatności mobilnych w najbliższej przyszłości. Wedle pokazywanych informacji naprawdę niewiele brakuje do momentu, w którym telefon zastąpi nam z powodzeniem kartę płatniczą. Następnie głos zabrał reprezentant marki Przelewy24 - Michał Bzowy.

Z wystąpienia przedstawiciela firmy Groupon publiczność dowiedzieć mogła się nieco o założycielu Groupona w USA oraz samej idei zakupów grupowych. Jak duża jest to obecnie platforma? Wystarczy wspomnieć, że wartość sprzedanych kuponów w III kwartale 2011 roku wynosiła ponad 93 miliony. Nic zatem dziwnego, że obecnie w przygotowaniu jest wersja mobilna. Dedykowana aplikacja pozwoli na przeglądanie codziennych ofert oraz dokonanie zakupu. Możliwe będzie także zarządzanie zakupionymi kuponami oraz sprawdzanie ich terminu przydatności. Duża zmiana czeka także partnerów Groupona - rozliczanie kuponów online. Dedykowana aplikacja na smartfony pozwala rozliczać kupony poprzez skan kodu kreskowego, co eliminuje ręczne wprowadzanie kodów z kartki. Powinno to ułatwić i przyśpieszyć obsługę klientów przychodzących z serwisu zakupów grupowych.

Lider rynku zakupów grupowych pracuje również nad nową usługą - Groupon Now. Po uruchomieniu aplikacji na telefonie lub tablecie otrzymamy dostęp do mapy z zaznaczonymi zniżkami w naszej okolicy. Tym sposobem taniej napijemy się kawy w kawiarni, zjemy obiad w restauracji lub kupimy z rabatem książkę w księgarni za rogiem.

Kolejną prezentację poprowadził w języku angielskim Anthony Hicks z firmy PayPal. Na brawa zasługuje fakt, że wystąpienie pozbawione było marketingowego przekazu, a pokazywało faktyczny stan rynku płatności mobilnej, poparty wieloma liczbami i wykresami. Dalej zaprezentowany został ciekawy projekt PayPala - płatności za pomocą smartfona, przypominające w działaniu znane nam już zbliżeniowe karty bankowe. Wykonanie check-in'a czy dokonanie płatności bez wyciągania telefonu z kieszeni? To będzie możliwe! Już niebawem na łamach Antyweb przeczytacie zapis naszej rozmowy z Anthonym Hicksem z PayPal, którą przeprowadziliśmy przy okazji konferencji GM2012. Dowiecie się z niej kilku ciekawostek na temat płatności mobilnych.

Ostatnią prezentacją przed przerwą obiadową był występ przedstawiciela Przelewy24. Michał Bzowy przedstawił przykłady adaptacji płatności internetowych na potrzeby aplikacji mobilnych i opowiadał o tym, czy karta przedpłacona jest bezpiecznym rozwiązaniem dla płatności za aplikacje. Dowiedzieliśmy się także jak polskie banki przygotowały się bo obsługi urządzeń mobilnych oraz czy łatwo jest wykonać przelew internetowy za pomocą komórki.

W tej chwili wszyscy goście konferencji Generation Mobile 2012 zmierzają na zasłużony obiad oraz kolejne rozmowy zakulisowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GM2012Generation Mobile