Felietony

Łatwe dzielenie się swoją lokalizacją ze znajomymi? Przetestujcie Moojive

Marcin Kamiński
Łatwe dzielenie się swoją lokalizacją ze znajomymi? Przetestujcie Moojive
5

Czy chcieliście zaprosić kiedyś swoich znajomych z Facebooka na spotkanie? Czy często organizujecie wydarzenia w tym serwisie społecznościowym? A może zwyczajnie chcecie mieć możliwość prostego i szybkiego dzielenia się swoją lokalizacją poprzez GPS z wybranymi osobami? Jeżeli choć raz odpowiedzieli...

Czy chcieliście zaprosić kiedyś swoich znajomych z Facebooka na spotkanie? Czy często organizujecie wydarzenia w tym serwisie społecznościowym? A może zwyczajnie chcecie mieć możliwość prostego i szybkiego dzielenia się swoją lokalizacją poprzez GPS z wybranymi osobami? Jeżeli choć raz odpowiedzieliście twierdząco, warto abyście zainteresowali się aplikacją Moojive, dostępna na urządzenia iPod, iPhone oraz iPad z systemem w wersji 4.0 lub nowszej.

Po instalacji i pierwszym uruchomieniu aplikacji Moojive zostaniemy poproszeni o synchronizację z kontem Facebooka. Jest to krok konieczny do korzystania z programu. Po jego wykonaniu otrzymujemy automatycznie listę wszystkich najbliższych wydarzeń zaplanowanych przez naszych znajomych. Wybierającej jedno z nich otrzymujemy dostęp do wielu opcji: dołączenia do wydarzenia, wysłania informacji o nim na naszą tablicę, współdzielenia lokacji wydarzenia, listy zapisanych uczestników oraz funkcji chatu z nimi. Z poziomu telefonu lub tabletu poprzez aplikację Moojive możemy również utworzyć nowe wydarzenie i zaprosić na nie znajomych.

Co nadzwyczajnego potrafi Moojive? Najciekawsze jest współdzielenie naszej lokalizacji poprzez GPS z osobami, które wybierają się na to samo wydarzenie co my. Dzięki temu łatwiej dotrzemy na miejsce i zlokalizujemy przyjaciół będąc już na miejscu. Opcja chatu pozwoli natomiast bezproblemowo komunikować się z uczestnikami tego samego wydarzenia co my.

Autorzy aplikacji Moojive, pomimo wydania dopiero wersji 1.11 swojego działa, już pomyśleli o oszczędzaniu baterii telefonu i tabletu. Mimo wykorzystania połączenia internetowego oraz GPS’u producent zapewnia, że program nie jest prądożerny jak na swoje możliwości.

Aplikację Moojive znajdziecie w iTunes Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu