Felietony

[GM2012] Oto zwycięzcy w konkursie aplikacji mobilnych podczas Generation Mobile

Grzegorz Ułan
[GM2012] Oto zwycięzcy w konkursie aplikacji mobilnych podczas Generation Mobile
23

Zgodnie z zapowiedzianym w połowie lutego konkursem, dziś na konferencji Generation Mobile zostały ogłoszone wyniki. Do konkursu można było zgłaszać ciekawe polskie aplikacje mobilne na iOS, Android oraz Windows Phone 7. Partnerem Konkursu na najlepszą aplikację była Grupa Allegro. Zgłoszeń można by...

Zgodnie z zapowiedzianym w połowie lutego konkursem, dziś na konferencji Generation Mobile zostały ogłoszone wyniki. Do konkursu można było zgłaszać ciekawe polskie aplikacje mobilne na iOS, Android oraz Windows Phone 7. Partnerem Konkursu na najlepszą aplikację była Grupa Allegro. Zgłoszeń można było dokonywać do 15 marca. Do tego czasu otrzymaliśmy 140 aplikacje do oceny. Wyróżniliśmy po 5 produkcji dla każdego z systemów mobilnych.

Oto nasi zwycięzcy:

Kategoria IOS

Jelly Defense

Jelly Defense to wyjątkowa i pełna niesamowitych pomysłów gra typu „tower defense”, która szturmem zdobyła App Store’a i została nagrodzona przez prasę wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Każdy z graczy może dołączyć do ruchu oporu i wykorzystać swoje zdolności przywódcze do poprowadzenia sympatycznych żelków ku zwycięstwu w tej niesamowicie grywalnej i nietuzinkowej produkcji.

The Milky Way

The Milky Way - Wirtualne niebo z piękną, naturalną grafiką, które połączono z największym na świecie źródłem aktualnej wiedzy - Wikipedią. Dzięki aplikacji możemy się dowiedzieć wszystkiego nie tylko o gwiazdach, ale także o Jowiszu, Saturnie, czy innych planetach. W tle pięknej grafiki możecie posłuchać cudownych dźwięków specjalnie skomponowanej dla "The Milky Way" muzyki autorstwa znanego wielu fanom muzyki elektronicznej Przemka Rudzia. Aplikacja przeznaczona dla iPhone 4S, 4, 3GS, oraz iPad'a 1 i 2.

ScrumPad Pro

Kompleksowa aplikacja do zarządzania projektami w metodologii Agile Scrum. ScrumPad Pro to narzędzie, które wszystkie potrzebne informacje dotyczące projektów gromadzi w jednym miejscu. Aplikacja pozwala na określanie funkcjonalności projektu, podzielenie go na iteracje, planowanie, śledzenie i określenie celów sprintu oraz raportowanie postępów i gromadzenie danych statystycznych.

INGMobile

ING BankMobile to nowa aplikacja mobilna dla posiadaczy urządzeń firmy Apple, którą charakteryzuje innowacyjny styl nawigacji, prostota oraz łatwość obsługi.
Klientom ING Banku Śląskiego umożliwia błyskawiczny i intuicyjny dostęp do rachunków.
Innowacyjnym rozwiązaniem dla klientów ING jest graficzny wskaźnik stanu środków na rachunku, który w przybliżeniu informuje użytkownika o aktualnej wartości jego salda.
Ponadto ING BankMobile dostępny jest nie tylko dla klientów ING Banku Śląskiego. Dzięki wersji demo, każdy posiadacz iPhone może sprawdzić funkcjonalność części transakcyjnej.

Nokaut Skaner

Aplikacja mobilna Nokaut Skaner umożliwia skanowanie kodów kreskowych produktów i porównywanie ich cen w sklepach internetowych współpracujących z porównywarką Nokaut.pl. Użytkownicy NS mają też możliwość - dzięki geolokalizacji - znalezienia interesującego ich produktu w w sklepach stacjonarnych znajdujących się najbliżej miejsca w którym się znajdują.

Kategoria Android

Listonic

Listonic to wygodna lista zakupów dostępna na telefonie oraz na stronie listonic.com. Serwis posiada ponad 160 000 zarejestrowanych użytkowników, każdego miesiąca tworzonych jest ponad 50 000 list zakupów na które trafia ponad 500 000 produktów do kupienia.

EduKoala

EduKoala to aplikacja edukacyjna pomagająca uczniom i studentom uczącym się do sprawdzianów w przyswajaniu słownictwa.

EduKoala to również pomysł na zastąpienia standardowego ekranu blokowania przez widok, który zmusza nas do nauki słownictwa przy każdym odblokowaniu telefonu.

Scrobble FM

Aplikacja służąca do słuchania polskich stacji radiowych. Umożliwia scrobblowanie utworów na last.fm. W tej chwili można słuchać kanałów praktycznie wszystkich największych polskich stacji radiowych. W tej chwili aplikacja jest w ciągłym rozwoju i dopiero powoli zaczyna nabierać ostatecznych kształtów.

OpenFM

OpenFM – największa platforma muzyczna w Polsce, dostępna również w nowej wersji mobilnej, w tym na system Android. Użytkownicy mogą wybierać muzykę spośród ponad 80 zróżnicowanych stacji, w tym z prawie 2 tysięcy godzin - nieprzerywanej gadaniem - muzyki na dobę (od rocka przez muzykę klasyczną po hip-hop, a także kanały dedykowane konkretnym artystom). Dzięki zaawansowanej technologii strumieniowania aplikacja Open FM nie wymaga szerokiego łącza internetowego ani dużych pakietów. Przez godzinę słuchania zużywa jedynie ok. 10 MB danych.

Jakdojade

Oficjalna aplikacja serwisu jakdojade.pl, umożliwiająca szybki i wygodny dostęp do:najdokładniejszej wyszukiwarki połączeń transportem publicznym, aktualnych rozkładów jazdy, osobistej nawigacji GPS dla komunikacji miejskiej. Ważnym elementem aplikacji jest połączenie działania online i offline (aplikacja zrywa z podejściem pobierania całych paczek z rozkładami, zachowując przy tym dostęp offline do obserwowanych rozkładów, utrzymując je zawsze aktualne i osiągając prędkość działania niemal jak na lokalnych danych)

Kategoria WP7

Translator Pro

Tłumacz z dostępnymi 50 językami (w tym chiński i japoński) z opcją wymowy przetłumaczonych słów. Translator Pro dostosowuje się do ustawień wyglądu telefonu.
Ponadto, z najistotniejszych funkcji, aplikacja ma możliwość włączenia widoku pełno ekranowego, umożliwia też dostęp do histori tłumaczeń oraz przeglądanie innych znaczeń przetłumaczonych wcześniej słów.

Yanosik

Legalny antyradar i nawigacja online na komórkę w jednym. Nawigacja, która wytycza i optymalizuje na bieżąco trasę w oparciu o aktualną sytuację na drogach oraz informuje o zagrożeniach na trasie użytkownika - zbliżając się do utrudnienia otrzymujemy powiadomienie. Jeśli sytuacja zmieni się podczas jazdy, Yanosik zoptymalizuje online trasę użytkownika.

Transportoid dla WP

Mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla 53 polskich miast i aglomeracji.

Działa offline, pozwala przypiąć ulubione pozycje jako kafelki do pulpitu, prezentuje rozkłady szybko i czytelnie.

Młodszy brat wersji androidowej, w niedługim czasie nauczy się od rodzeństwa nowych sztuczek.

CleverToDo

Aplikacja pozwalająca zarządzać swoim czasem w sposób prosty i efektywny. Program ten oparty jest na popularnej metodologii Davida Allena (opisanej w książce „Getting Things Done”). CleverToDo daje mnóstwo możliwości zarówno dla użytkowników poszukujących nieskomplikowanej aplikacji do porządkowania swoich codziennych zadań, jak i dla tych, którzy wymagają profesjonalnych rozwiązań organizacyjnych, za pomocą projektów i kontekstów. Przejrzysty, schludny interfejs użytkownika ułatwia nawigację i zwiększa komfort pracy z aplikacją.

Polskie Radio

Aplikacja Polskie Radio na Windows Phone 7 pozwala na słuchanie prawie 100 stacji muzycznych i słownych. Można dzięki niej dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w programach: Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce. Można też w prosty sposób skontaktować się z prowadzącymi ulubione audycje i zagłosować na listę przebojów. Aplikacja daje również dostęp do najnowszych wiadomości i interesujących materiałów z serwisów: sport, gospodarka, muzyka, kultura, nauka, historia, dzieci i wielu innych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszego powodzenia w rozwijaniu swoich aplikacji i oczywiście w tworzeniu nowych:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konkursGeneration Mobile 2012