Moje przemyślenia

[GM2012] BZ WBK i Janmedia o bankowości mobilnej. Michał Wolniak o mobilności na co dzień

MK
Marcin Kamiński
0

Po krótkiej przerwie na konferencji Generation Mobile 2012 przyszedł czas na kontynuację prezentacji. Występy rozpoczął przedstawiciel instytucji finansowej - Miłosz Brakoniecki z BZ WBK. Rozpoczął on dyskusję na temat mobilnych płatności oraz tego, czy mają one szanse przyjąć się na dużą skalę w Po...

Po krótkiej przerwie na konferencji Generation Mobile 2012 przyszedł czas na kontynuację prezentacji. Występy rozpoczął przedstawiciel instytucji finansowej - Miłosz Brakoniecki z BZ WBK. Rozpoczął on dyskusję na temat mobilnych płatności oraz tego, czy mają one szanse przyjąć się na dużą skalę w Polsce. Następnie Monika Mikowska omówiła raport na temat użyteczności bankowych aplikacji mobilnych. Michał Wolniak z Grupy Heureka swoją prezentację uruchomił natomiast z... telefonu!

Po gorącej dyskusji na temat aplikacji mobilnych polskich banków przyszedł czas a wystąpienie Miłosza Brakonieckiego z Banku Zachodniego WBK. Zaprezentował on stanowisko banku na temat płatności mobilnych, dzięki czemu poznaliśmy postrzeganie tego tematu od strony instytucji bankowej. Przedstawiono dane dotyczące płatności w Polsce w sklepach internetowych - płatności kartą stanowią tu 20%, zaś przelewy ekspresowe aż 75% obrotów. BZ WBK widzi jednak szansę na popularyzację płatności kartą podczas zakupów w sieci, chcąc znacznie ułatwić ten proces. W tradycyjnych sklepach mamy możliwość dokonania płatności na coraz więcej sposobów - zegarkiem, naklejką czy smartfonem.

Kolejną osobą, która wystąpiła na scenie konferencji GM2012 była Monika Mikowska. Poruszyła ona ciekawy temat - użyteczność bankowych aplikacji mobilnych. Analizę ekspercką przeprowadzili specjaliści ds. usability Janmedia, którzy oceniali aplikacje pod względem kilku kluczowych kryteriów użyteczności. Z perspektywy zwykłego użytkownika omówiono to, co w aplikacjach do mobilnej bankowości najważniejsze.

Michał Wolniak z Grupy Heureka opowiedział o swoim normalnym dniu, w którym urządzenie mobilne towarzyszy mu niemal cały czas. Od momentu pobudki, aż do wieczornego powrotu do łóżka, smartfon jest dla nas pomocy na każdym kroku. Telefon dzięki przeróżnym aplikacjom zadba o nasz sen, zapewni dostęp do najświeższych informacji, a także rozrywki. Wystąpienie Michała Wolniaka zainteresowało i ożywiło publiczność, zapewne dzięki pokazaniu jak wiele możliwości oferują dzisiejsze telefony komórkowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GM2012