Polska

Globalne ocieplenie będzie dobre dla Polski! Redaktor TV Republika w akcji

Grzegorz Marczak
Globalne ocieplenie będzie dobre dla Polski! Redaktor TV Republika w akcji
107

Kiedy zapraszasz eksperta do swojego programu to zakładasz, że poprze on twoje teorie. Kiedy jednak pracujesz w TV Republika i twierdzisz, że globalne ocieplenie jest dobre dla Polski to możesz się zdziwić.

Pan redaktor w swoim programie "Ekonomia raport" za wszelką cenę chciał zanegować tę histerię związaną z globalnym ociepleniem. Miał też teorię (na bazie informacji jakie przedstawili naukowcy PAN z Puław), że zjawisko to będzie dla Polski korzystne. Z takim nastawieniem zaczął program i był w szoku, że zaproszony ekspert się z nim nie zgadza.

Na pierwszy ogień poszła teoria o tym, że przecież w średniowieczu (1000-1450 rok) temperatury były wyższe. Ekspert szybko zbił ten argument twierdząc, że nie jest prawdą, iż średnia temperatura była wtedy wyższa i na dodatek to nie było zjawisko globalne. Teraz mamy do czynienia z globalnym ociepleniem, które zwiększa się w groźnym tempie. I nie oznacza to, że będziemy odnosili korzyści dla Polski, wymienił przy tym wszelkie cechy negatywne globalnego ocieplenia.

Po wysłuchaniu dość długiej wypowiedzi eksperta nasz champion ekologi zadał najważniejsze pytanie "Jest Pan pewien? Czy jest Pan pewien, że będą porażające straty również w Polsce?"

Prowadzący program dalej twierdzi, że według naukowców PAN i UE w Polsce wpływ będzie neutralny, a niektóre regiony na tym skorzystają. Mniej wydamy na ocieplenie (naprawdę tak powiedział).

Ekspert natychmiast zripostował, że nie zna danych pokazujących, że globalne ocieplenie będzie przynosiło zyski, zna natomiast bardzo dużo danych pokazujących, że to zjawisko będzie przynosiło kolosalne straty.

Kiedy zaproszony gość opisując konsekwencje globalnego ocieplenia wspomniał o Afryce, nasz prowadzący błysnął jakże przenikliwą analizą:

"Ja rozumiem, że w Afryce będzie problem z ociepleniem klimatu, z wędrówkami ludów, ale jeśli teraz tam mieszka miliard ludzi, a pod koniec wieku mają mieszkać cztery miliardy, to chyba nie jest tak źle w tej Afryce, czy nie będzie tak źle, jak ludzie będą się tak mnożyli. A że później będą chcieli żyć w bogatym świecie, to to jest problem głównie dla zachodniego świata"

Kończąc program redaktor TV Republika podsumował go takimi słowami:

"Ja jednak będę się upierał, że dla Polski te znaki są korzystne"

Ten program to najlepszy przykład na to, że światopogląd może całkowicie zastąpić logiczne myślenie. Mógłby być bardziej złośliwy, ale wierzę, że nie muszę, bo sam materiał świadczy o poziomie tego programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu