E-sport

GKS Tychy stawia na esport i tworzy drużynę CS:GO

AJ
Artur Janczak
1

Esport z każdym miesiącem przybiera na sile. Coraz to więcej firm i organizacji jest zainteresowana dziedziną, gdzie liczą się rozgrywki graczy w sieci. Tym razem do tego grona można dołączyć GKS Tychy. Stworzył on Akademię Esportu, która będzie ich reprezentowała zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Oprócz tego przedstawiono zawodnika, który będzie występował w "Trójkolorowych" barwach podczas rozgrywek FIFA.

Postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom z Tychów, którzy identyfikują się z naszym miastem. Są to bardzo ambitni ludzie nastawieni przede wszystkim na rozwój i osiąganie coraz lepszych wyników. W naszej akademii chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki. Jesteśmy klubem otwartym na nowe inicjatywy. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, a scena Counter Strike'a sukcesywnie się rozrasta — mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Szkolenia pod okiem doświadczonej formacji

Akademia GKS Tychy będzie trenować z drużyną tomorrow.gg, która stała się ich oficjalnym partnerem. Tego typu współpraca jest podobno pierwszym tego typu projektem w Polsce. Podobną umowę miesiąc temu podpisał niemiecki FC Koln z SK Gaming. Cały proces ma za zadanie pomóc jeszcze bardziej zaistnieć w świecie esportu. Obydwie formacje będą miały okazję ćwiczyć w bardzo komfortowych warunkach. Pierwszy w Polsce Gaming House na stadionie piłkarskim został wyposażony w najwyższej klasy sprzęt dla profesjonalnych graczy. Oprócz GKS do projektu dołączyły takie firmy jak: HyperX, Hiro, NTT i iiyama.

GKS Tychy Gaming House

HyperX od wielu lat nieustannie wspiera globalny i lokalny rozwój esportu. Współpracujemy z najlepszymi drużynami, ligami i turniejami najwyższej rangi. Cieszymy się, że wspólnie z HIRO możemy dołożyć swoją cegiełkę w rozwoju inicjatywy GKS Tychy. Pierwszy w Polsce Gaming House na stadionie piłkarskim będzie wyposażony w moduły pamięci i SSD używane przez najlepszych graczy na całym świecie — mówi Łukasz Żołynia, Brand Ambassador HyperX.

GKS Tychy stawia na młode talenty

Jeżeli chodzi natomiast o reprezentanta w rozgrywkach FIFA, to został nim brat piłkarza GKS Tychy — Marcin „Szumi” Szumilas. Ten młody zawodnik miał okazję grać w barwach klubu podczas Wirtualnych Derbów Śląska i Piłkarskiej Gwiazdki. Zebrał bardzo pozytywne recenzje i potrafił postawić wysoko poprzeczkę zdecydowanie bardziej doświadczonym graczom. Jest to człowiek, który w rozgrywkach FIFA może zajść naprawdę bardzo daleko.

Na ten moment mamy zaledwie sporo szumnych zapowiedzi i chęć dalszego rozwoju w dziedzinie esportu. Cieszy mnie fakt, że kolejne firmy coraz bardziej interesują się rozgrywkami w wirtualnym świecie. Nowy Gaming House, świeży zespół trenujący z doświadczoną formacją, a także młody talent w FIFA. Całość brzmi naprawdę dobrze i liczę na to, że przyjdzie mi jeszcze okazja napisać o
GKS Tychy. Czekam na ich pierwsze występy i miejmy nadzieję, na pierwszy sukcesy. Dobrze, że w Polsce powstają tego typu inicjatywy. Kiedyś to było wręcz nie do pomyślenia, a teraz nasz kraj rozkwita pod kątem esportu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu