E-sport

Virtus.pro przegrywa pierwszy mecz na IEM 2018

Artur Janczak
Virtus.pro przegrywa pierwszy mecz na IEM 2018
7

W Katowicach rozegrano dzisiaj pierwsze spotkania w ramach turnieju CS:GO. Znamy już większość drużyn, które przeszły o krok dalej w swoich grupach. Virtus.pro musiało zmierzyć się z G2 Esports na mapie Nuke w trybie BO1 (best of 1). Niestety, mimo starań nie udało im się pokonać swojego rywala.

Pierwsza połowa nie wskazywała na porażkę naszych zawodników. Rozpoczęli mecz po stronie Terrorystów i dość szybko narzucili oponentowi swój styl gry. MICHU i pasha pokazali się z naprawdę dobrej strony i zanim minęło 15 rund, szanse na wygraną były naprawdę duże. Udało się zdobyć 9 punktów, gdzie przeciwnik zyskał zaledwie 6. Wszystko się niestety zmieniło, kiedy nasi rodacy przeszli na stronę Antyterrorystów. Gracze VP nie byli w stanie odpierać ataków G2, które dość szybko zaczęło odrabiać straty.

Kenny „kennyS” Schrub udowodnił Virtus.pro, że nie można go lekceważyć. To właśnie ten gracz był w stanie uzyskać 26 fragów przy 16 zgonach w całym meczu. Podopieczni Kubena starali się do samego końca spotkania, ale to G2 pokazało, że jest lepsze na tej mapie. Ostatecznie cały pojedynek zakończył się wynikiem 16:12 na korzyść rywali Polaków. Zawodnicy VP nie odpadają jeszcze z turnieju, a jedynie trafili do tabelki przegranych. Jutro czeka ich kolejna walka tym razem z Heroic. To spotkanie będzie natomiast w formacie BO3 (best of 3). Miejmy nadzieję, że chłopakom uda się wygrać. Oby cała drużyna była w formie, a nie dwóch graczy, bo to może okazał się po prostu za mało.

Obecne wyniki w danych grupach przedstawiają się następująco:

Grupa A

Grupa B

Źródło grafik: ESL

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu