Moje przemyślenia

GG ma już nowego właściciela

GU
Grzegorz Ułan
54

Dostałem właśnie informację na email o zbyciu Platformy GG na rzecz Xevin Consulting Limited. O planach sprzedaży GG informowaliśmy Was w połowie października - Historia Gadu-Gadu zatacza koło – komunikator niedługo zmieni właściciela. Dzisiejszy komunikat oznacza, że od dziś nowym właścicielem G...

Dostałem właśnie informację na email o zbyciu Platformy GG na rzecz Xevin Consulting Limited. O planach sprzedaży GG informowaliśmy Was w połowie października - Historia Gadu-Gadu zatacza koło – komunikator niedługo zmieni właściciela.

Dzisiejszy komunikat oznacza, że od dziś nowym właścicielem GG został Xevin Consulting Limited, czyli fundusz inwestycyjny z siedzibą na Cyprze, o czym również informuje przesłany tekst:

Informujemy, że od dnia 30 października 2015 roku administratorem Twoich danych osobowych jest Xevin Consulting Limited z siedzibą przy ulicy Gr. Xenopoulou 17, 3106 Limassol, Cypr, a dane przetwarzane są w celu i w zakresie właściwym dla usług świadczonych w Serwisie.

W dalszej części czytamy, że użytkownicy, którzy w chwili obecnej mają zainstalowany komunikator GG na swoim komputerze mają czas do 15 listopada na deinstalację GG, w przeciwnym wypadku automatycznie zawarta zostanie umowa licencyjna z nowym właścicielem.

Jednocześnie informujemy, że możesz korzystać z zainstalowanej na Twoim urządzeniu aplikacji Komunikator GG. Jeśli do 15 listopada 2015 roku nie dokonasz jej deinstalacji, wówczas uznamy, że w tym dniu nastąpi zawarcie umowy licencyjnej na korzystanie z Komunikatora GG z Nabywcą, na dotychczasowych warunkach, określonych tutaj, a umowa dotychczasowa w tym dniu wygaśnie.

Samą sprzedaż GG zapowiedział w poprzednim tekście Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network:

To wyłącznie ruch formalny. Ze względów wewnątrz-korporacyjnych spółka obecnie działająca pod nazwą GG Network SA zostanie formalnie zlikwidowana. Nastąpi to jednak dopiero po sprzedaży wszystkich aktywów spółki i nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku. Jednym z tych aktywów jest oczywiście komunikator GG i z pewnością jego przejęcie przez nowego właściciela nastąpi przed formalną likwidacją samej spółki.

Będzie to koniec procesu dezinwestycji polegającego na sprzedaży niestrategicznych aktywów, jaki prowadzimy od dłuższego czasu (zapewne słyszał Pan o sprzedaży OpenFM kilka miesięcy temu).
Także reasumując – kwestie formalne wokół spółki GG Network SA nie mają wpływu na los samego komunikatora GG.

Ale z tej zapowiedzi wynikało, że potrwa to jednak trochę dłużej. Najwidoczniej skorzystali z szybko znalezionego inwestora i pozbyli się problemu, biorąc pod uwagę, że sprzedaż była i tak nieunikniona. Pytanie, co teraz z samym komunikatorem, jaka przyszłość przed nim? Z miesiąca na miesiąc tracą użytkowników, fakt przejęcia przez inwestora może świadczyć, że jest szansa na jego dalszy żywot, być może w jakimś innym zastosowaniu. Czas pokaże, teraz wszystko zależy od nowego właściciela i jego dalszych kroków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot