Polska

GG integruje się z pocztą Wirtualnej Polski!

Grzegorz Marczak
GG integruje się z pocztą Wirtualnej Polski!
24

GG to komunikator, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, tak samo nie trzeba tłumaczyć chyba jak ważna dla takiego portalu jak Wirtualna Polska jest poczta i jej użytkownicy. Obie firmy postanowiły połączyć siły, dzięki czemu użytkownicy poczty WP zyskają czat oraz możliwość komunikacji za pomocą...

GG to komunikator, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, tak samo nie trzeba tłumaczyć chyba jak ważna dla takiego portalu jak Wirtualna Polska jest poczta i jej użytkownicy. Obie firmy postanowiły połączyć siły, dzięki czemu użytkownicy poczty WP zyskają czat oraz możliwość komunikacji za pomocą zintegrowanego z pocztą komunikatora GG.

Jak to będzie działać i wyglądać? Dość podobnie do tego co znamy z gmaila. W naszej poczcie w WP pojawi się okno komunikatora GG. Zrobili to jednak o tyle sprytnie, że nawet jeśli użytkownik poczty Wp.pl nie posiada nr GG, to może rozmawiać tekstowo z innymi osobami ze swojej skrzynki pocztowej.

Możemy też oczywiście zintegrować w pełni naszą skrzynkę z GG z kontem pocztowym WP. Wystarczy w którejś z usług podać login i hasło do drugiej usług. Nastąpi wtedy jak rozumiem przywiązanie adresu email i numeru GG. Dzięki pełnemu połączeniu zyskujemy oczywiście pełną funkcjonalność GG w naszej poczcie. Wyglądem i sposobem integracji przypominam to oczywiście Gmaila, nie jest to jednak zarzut bo lepiej wzorować się na dobrych rozwiązaniach niż wymyślać koło od nowa.

Jeśli chodzi o komunikator GG to dzięki połączeniu dostaniem powiadomienia o nowej poczcie na WP (w formie małego komunikatu w dole ekranu). Oczywiście integracja jest dobrowolna i jeśli ktoś nie chce korzystać z pełnego GG może pozostać przy prostszym rozwiązaniu oferującym czat tekstowy.

Ciekawy jestem jak nowe rozwiązanie przyjmą użytkownicy? Reakcją na zmiany jest przeważnie niechęć. Zapewne pojawią się też głosy i pytania związane z wymianą danych osobowych (o ile taka występuje). Mam dziś spotkanie z prezesami obu firm, więc postaram się dowiedzieć jak taka integracja wygląda od strony formalnej oraz czy planują coś jeszcze :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wirtualna polskagadu gadu