Moje przemyślenia

Geode firmy iCache to kapitalny pomysł na karty kredytowe w Twoim smartfonie

Michał Majchrzycki
5

Smartfon w założeniach miał być urządzeniem niemal do wszystkiego. Niestety, w praniu często wychodzi trochę inaczej. Jest jeszcze wiele pól do wykorzystania. Smartfony nadal nie radzą sobie najlepiej na przykład jeżeli chodzi o płatności z wykorzystaniem kart płatniczych. I tutaj kapitalnym rozwiąz...

Smartfon w założeniach miał być urządzeniem niemal do wszystkiego. Niestety, w praniu często wychodzi trochę inaczej. Jest jeszcze wiele pól do wykorzystania. Smartfony nadal nie radzą sobie najlepiej na przykład jeżeli chodzi o płatności z wykorzystaniem kart płatniczych. I tutaj kapitalnym rozwiązaniem zdaje się być Geocode firmy iCache.

Na czym polega pomysł? Zanim zaczniemy kilka uwag. Przede wszystkim Geode to dopiero projekt, który ma szansę wejść w życie - jeżeli jego twórcy zbiorą odpowiednią sumę pieniędzy. Raczej nie będzie to przeszkodą, gdyż z oczekiwanych 50 tys. dolarów udało im się dostać 65 tys. od darczyńców. A do końca zbiórki zostało jeszcze 38 dni.

Można więc spodziewać się, że wkrótce ujrzymy Geode w rzeczywistości. Tymczasem przejdźmy do opisu produktu. Na rynku jest już parę podobnych rozwiązań oferujących skanowanie kart płatniczych i transakcje z poziomu smartfona. Geode charakteryzuje się połączeniem obudowy dla iPhone’a 4 i 4S z narzędziem do obsługi kart.

Kolejne i chyba najciekawsze rozwiązanie to wyświetlacz korzystający z technologii e-ink. Pozwala on na wyświetlanie kodów kreskowych na podstawie danych zapisanych z kart płatniczych. Taka funkcja znacznie upraszcza dokonywanie transakcji w momencie gdy korzystamy z kilku kart, a nie chcemy ich nosić stale ze sobą. Geode oferuje również własną kartę podłączoną do obudowy, dzięki której możemy bezpiecznie przechowywać i zarządzać danymi.

Co więcej, Geode pozwala na maksymalne bezpieczeństwo użytkownika. Dlaczego? Urządzenie oferuje bowiem możliwość skanowania linii papilarnych (technologia Live Finger Detection). Zanim więc uruchomimy urządzenie, musimy najpierw potwierdzić swoją tożsamość.

Świetnym pomysłem jest również możliwość przechowywania informacji na temat kart płatniczych w chmurze. W ten sposób nie tylko ułatwiony zostaje proces korzystania z naszych kont, ale również zarządzania nimi. Oczywiście, wszystkie dane są szyfrowane.

Rozwiązaniem zainteresowało się już podobno kilka większych firm. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że Geode stanie się czymś więcej niż tylko kolejną ciekawostką. Jeżeli wszystko się powiedzie, urządzenie pojawi się tego lata w sprzedaży w cenie 199 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu