Moje przemyślenia

Testuję płacący zegarek czyli watch2pay

GM
Grzegorz Marczak
30

Zabieram się właśnie za testy zegarka watch2pay. Jeśli wcześniej nie natknęliście się na ten produkt to wyjaśnię, że jest to zegarek wyposażony w technologię MasterCard PayPass. Czyli mamy urządzenie dzięki któremu przy wykorzystaniu technologii zbliżeniowej możemy płacić w punktach które obsługują...

Zabieram się właśnie za testy zegarka watch2pay. Jeśli wcześniej nie natknęliście się na ten produkt to wyjaśnię, że jest to zegarek wyposażony w technologię MasterCard PayPass. Czyli mamy urządzenie dzięki któremu przy wykorzystaniu technologii zbliżeniowej możemy płacić w punktach które obsługują PayPass. Pomysł fajny o ile ktoś faktycznie nosi zegarki - ja swój porzuciłem kilka lat temu i teraz zakładając na rękę czarnego watch2pay czuję się naprawdę dziwnie.

W komplecie z zegarkiem dostajemy do niego specjalną kartę płatniczą która przypomina kar†ę sim, dostajemy też klasyczny plastik czyli Kartą przedpłaconą (tak jaką nazywają) MasterCard PayPass.

Jeśli chodzi o sam zegarek to pewnie na salonach nim szału nie zrobię ale estetyka jest na tyle zrównoważona, że nie będzie też się on rzucał w oczy. Wprawdzie transakcje na PayPass z tego co pamiętam ograniczone są do 50 PLN ale mimo wszystko to pieniądze i lepiej nie kusić.

Niestety przez slot na kartę zegarkowi się sporo przytyło jeśli chodzi o kopertę. Widać to szczególnie na poniższym obrazku.

I wszystko w tej usłudze wyglądałoby na proste i przyjemne gdyby nie jedna karteczka gdzie bank dokłada swoje zasady i regulamin. Pomysł był taki aby wszystko zmieścić na jednej stronie - można wtedy powiedzieć, że nie ma długich regulaminów. No i upchnęli 67 punktów i 3 tabelki na jednej kartce. Dla mnie to mistrzostwo świata i chociaż wzrok nadal mam bardzo dobry to nie jestem w stanie tego rozczytać. Psuje to efekt naprawdę ciekawej i nowoczesnej usługi.

O wrażeniach z korzystania z watch2pay i generalnie usługi bankowej z tym związanej napiszę w osobnym poście. Najpierw muszę wydać te 250 PLN które mam na zegarku :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu