Felietony

Generation Mobile 2012 - pierwsza konferencja z Antyweb!

Grzegorz Marczak
Generation Mobile 2012 - pierwsza konferencja z Antyweb!
19

Dzieje się, pierwszy raz robię prawdziwą dużą konferencje. Wprawdzie nie sam bo razem z specami z doświadczeniem z firmy NoNoobs.pl oraz bardzo silnym merytorycznym wsparciem z Xyologic, które również nam pomaga. Mimo wszystko to będzie dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie i spore wyzwanie....

Dzieje się, pierwszy raz robię prawdziwą dużą konferencje. Wprawdzie nie sam bo razem z specami z doświadczeniem z firmy NoNoobs.pl oraz bardzo silnym merytorycznym wsparciem z Xyologic, które również nam pomaga. Mimo wszystko to będzie dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie i spore wyzwanie.

Generation Mobile 2012 jak sama nazwa wskazuje będzie konferencją dotyczącą zagadnień mobilnych. Jeśli ktoś się zapytam dlaczego nie wybrałem tematyki związanej z startupami to mam na to dwie odwiedzi. Przede wszystkim za dużo już jest tego wszystkiego a po drugie produkty mobilne też można a czasem wręcz trzeba nazywać startupami.

Tak naprawdę jednak uważam, że rok 2012 będzie początkiem przełom jeśli chodzi o mobilne usługi. Już w 2011 widzieliśmy jak duże znane marki zaznaczają swoją obecność na urządzeniach mobilnych. Moim zdaniem w przyszłości obszar mobilny będzie dla firm tym samym czym teraz jest internet - czyli obowiązkowym miejsce gdzie trzeba być po to aby komunikować się z użytkownikami, dostarczać im informacji i świadczyć usług.Nie napiszę teraz dokładnej agendy czy też listy zaproszonych gości na GM bo na to przyjdzie czas za chwilę (a sporo się jeszcze dzieje). Obiecują natomiast, że będzie to konferencja na której nikt nie będzie się nudził - goście z którymi teraz rozmawiamy to praktycy, właściciele firm z doświadczeniem w obszarze mobilny, twórcy znanych aplikacji itp. Zamiast więc rozmawiać o potencjale "trzech ekranów" będziemy mówić o tym co dzieje się już teraz (na przykładach) oraz o tym co wydarzy się za chwilę.

Jeśli chodzi o tematykę to jest ona mocno przekrojowa, goście opowiedzą nam o tym jak wygląda rynek aplikacji mobilnych w Polsce i na świecie, jak wyglądają na dziś płatności mobilne czy mobile social, będziemy też rozmawiać o mobile publishingu, rozrywce mobilne czy produkcji gier. Wszystko to okraszone będzie ciekawymi nazwiskami i dodatkowymi niespodziankami nad którymi cały czas pracujemy.

Jeszcze jedna sprawa - podczas konferencji chcemy zaprezentować dobre polski mobilne produkty. Zgłoszenia przejrzy jury a później podczas konferencji wyróżnimy najciekawsze w trzech kategoriach iOS, Android, WP7. Jeśli więc czujecie się na siłach proszę o kontakt przez generationmobile.pl

Ostatnia ale najważniejsza rzecz. Konferencja odbywa się pod koniec Marca dokładnie 29-30, oficjalna sprzedaż biletów rusza w przyszłym tygodniu aczkolwiek już mamy sporo zgłoszeń. Jeśli więc jesteście zainteresowani udziałem w konferencji to proponuję nie czekać i rzucić maila na stornie generationmobile.pl.

Zapraszamy też oczywiście do kontaktu osoby, które chciałby podczas konferencji podzielić się własnymi doświadczeniami (agenda jest już pełna ale mamy specjalny bufor czasowy na coś ekstra) z działalności w obszarze mobilnym.

Jeśli chodzi o ceny to tutaj staraliśmy się bardzo aby konferencja była w przystępnej kwocie i mam nadzieję, że taka jest (wliczając 2 dni konferencji, imprezę i inne niespodzianki):

Early Bird trwające do końca lutego : 699 PLN
Cena standardowa dla rejestrujących się w marcu: 799 PLN

Więcej szczegółów już wkrótce na stornie konferencji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu