Google

Gboard z językiem polskim na iOS. Inne klawiatury już dla mnie nie istnieją

Konrad Kozłowski
Gboard z językiem polskim na iOS. Inne klawiatury już dla mnie nie istnieją
82

Na ten moment czekałem od chwili premiery Gboard na iOS-a. Ta rewelacyjna klawiatura od Google dla iPhone'a i iPada, to ni mniej, ni więcej dostęp do wyszukiwarki Google w każdej chwili, w każdej aplikacji. Ale jedna przeszkoda wciąż nie pozwalała mi z niej korzystać na co dzień: brak języka polskiego. To uległo zmianie i od tej pory nie widzę powodu powrotu do systemowej klawiatury od Apple.

Byłem zdziwiony, gdy dzisiejszego popołudnia po odwiedzeniu adresu Google.pl w Safari na iPhonie zostałem zaproszony w języku polskim do skrozystania z Gboard. To mogło oznaczać tylko jedno - klawiatura doczekała się obsługi języka polskiego.

Gboard jest częścią aplikacji Google na iOS

Gboard jako pierwsza debiutowała właśnie na iOS-ie i dopiero w późniejszym czasie zawitała na Androida. Była to ciekawa sytuacja, w której to użytkownicy sprzętu Apple uzyskali dostęp do niezwykle użytecznej i podręcznej funkcji opracowanej prze Googlerów. Niezależnie od tego, z jakiej aplikacji korzystamy, możemy przejść do funkcji wyszukiwania i błyskawicznie skorzystać w polu tekstowym z odnalezionych treści: linków, obrazków i innych informacji.

By skorzystać z dobrodziejstw Gboard - oprócz wyszukiwarki oferuje sugerowanie słów i autokorektę - należy zainstalować główną aplikację Google dla iOS. Następnie w ustawieniach przejść do Ogólne, Klawiatura, Klawiatury, Dodaj klawiaturę, Gboard - Google. Należy też przyznać jej pełny dostęp, by móc z niej skorzystać.

Do zalet Gboard nie sposób nie zaliczyć obsługi zmiany motywów, w tym zupełnie ciemnego, który można wybrać na stałe i używać go we wszystkich aplikacjach w każdych okolicznościach.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu